Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
16.06.2021

Pärnu rannas lõppesid Side tänava pikendusest promenaadi keskel asuvate puitplatvormideni ulatuva rannapromenaadi osa uuendamistööd, mis läksid maksma ligi pool miljonit eurot.

Rannapromenaad valmis 2006. aastal. Selle osaline renoveerimine võeti ette selleks, et parandada promenaadi üldist väljanägemist ning pakkuda külastajatele kaasaegsemaid söömis- ja vaba aja veetmise võimalusi.

„Suvepealinna rand on esindusrand, kuhu tullakse Eestist ja kaugemaltki. Peame igal aastal pakkuma midagi atraktiivset. Tänavu rõõmustab meie külastajaid uuenenud promenaad, mille ääres avavad uksed uued söögikohad,“ rääkis Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Side tänava pikenduselt tulija märkab esmalt uut asfaltteed, mille kaudu operatiivsõidukid ja ranna teenindajad randa saavad sõita. Sellel teel võib sõita ainult linnavalitsuse kirjalikul loal, külastajate jaoks on veerandsada autot mahutav tasuline parkla ja uued jalgrattahoidlad.

Kes rannas tasuta vett juua soovib, võiks kodust tühja pudeli või topsi kaasa võtta ja selle AS Pärnu Vesi veepüstaku all puhta kraaniveega täita. Side tänava pikenduse veepüstak on enne puitplatvormidel asuvaid konteinereid, teised kaks paiknevad Lehe tänava pikendusel laste mänguväljaku ääres ja naiste randa viiva tee otsas. Peale veeanumate täitmise võib püstakute all käsi ja jalgu pesta.

Uutel puitplatvormidel on konteinerehitised, millest kahes on väljakäigud ja dušid ning ühes rannateenindajatele mõeldud jäätmejaam. Väljakäikudele pääseb ligi ka ratastooliga, milleks on ehitatud kaldteed. Platvormide juurde on püstitatud 14 masti, mille otsas lehvivad sinivalged tuulelipud.

Merele kõige lähemale jääval platvormil ja purskkaevu ääres kavatsevad OÜ Martensi Maja ja OÜ OKO Restoranid avada kahekorruselise U-kujulise restorani ja ühekorruselise avatud teenindus- ja istumisalaga vabaõhu kokteilibaari. Baar asub puitplatvormil, restoran purskkaevu ääres. Söögikohtade püstitamine ei olnud AS Nordeconi poolt võidetud rannapromenaadi hanke osa ja neid ehitavad ettevõtjad ise.

Mõlema söögikoha projektijuhi Iris Abdullajevi sõnul üritavad nad puitplatvormil asuva baari avada selle nädala lõpus, kuid purskkaevu juures paikneva restorani avamine jääb juuli algusesse. Baar kannab nime "POKO B" ja seal pakutakse eelkõige sushit, U-kujuline restoran "POKO" keskendub suurele pizzavalikule.

„Mõlemas restoranis saab kaunist vaadet nautida ka katuseterrassil. Restoranide vägesid juhatab alkoholivabade kokteilide maailmameister Laur Ihermann,“ ütles Abdullajev.

Promenaadi lõpus olev purskkaev on saanud uue sisu ja väljanägemise ning meenutab Lehe tänava lõpus olevat purskkaevu, kus veejoad eri värvides valgustatuna erinevas rütmis tõusevad.

Promenaadi sirge osa on varasemast poole laiem, liivatõkete taga asunud liiva asemel on nüüd kiviparkett. Välja on vahetatud valgustid, vanad pingid on asendatud uute lamamistoolidega. Nelja istutuskasti juurde on pandud bio-, sega- ja olmejäätmete ning segapakendite kogumiskastid.

Rannapromenaadi uuendamine maksis koos käibemaksuga 545 976 eurot. Sellest 349 454 eurot on riigi COVID-19 investeeringutoetus, ülejäänu tasub linn. Ehitustööde aluseks on rannapromenaadi autorilt, arhitekt Kersti Lootuselt tellitud rekonstrueerimisprojekt.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid