Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
30.06.2021


Pärnu keskuslinna parkidesse ja kergliiklusteede äärde paigaldatakse 50 uut Visit Pärnu temaatikaga tahvlit, mis kutsuvad pärnakaid ning linna külalisi hoidma suvepealinna kauneid parke, hindama puhast linnakeskkonda, olema viisakas, käituma turvaliselt ning teistega arvestama.

Piktogrammidega tahvlid kannavad sõnumeid nagu “Hoolime üksteisest“, „Üheskoos liikumises“, „Loodus on hea“, „Puhtus on supervõime“ ja „Viisakus on tarkus“.
Sildid paigaldatakse kesklinnas bussijaama piirkonda, parkidesse, Munamäele, Vallikääru, lisaks rannapiirkonda, terviseradadele ning kergliiklusteedele.

Samasisulised, aga toona lustakate joonistuste ja veidi teises sõnastuses sõnumitega tahvlid olid neis paigus ka varem. Esimest korda lasi linn need üles panna 2014. aastal.

Uutel tahvlitel on eelkäijatega võrreldes muutunud kujundus ja lisandunud viide lehele www.visitparnu.com ning silte on ka varasemaga võrreldes enamates kohtades. Täiesti uue kujundusega on ka viis Pärnu linna sissesõidutähist, mis paiknevad keskuslinna sissesõiduteede ääres: Tallinna mnt ja Lõo tn ristmikul, Haapsalu mnt ja Papsaare tee ristil, Paide mnt Reiu silla juures, Tammiste tee ja Uuemetsa tee ristmikul ja Riia mnt linnapiiril.

Nendegi siltide uuendamise taga on soov tõsta esile Visit Pärnu kodulehte www.visitparnu.com ning sellega seoses ka Pärnus puhkamise võimalusi. Uued tähised aitavad teadvustada pärnakatele ja külalistele, et www.visitparnu.com koht, kust saab Pärnu kohta vajalikku, huvipakkuvat ja asjakohast informatsiooni.
Tähiste küljed on taotluslikult eriilmelised, ent siiski samas stiilis. Saabujaid tervitab Pärnu linna tunnusvärv sinine, mis assotsieerub mere ja jõega, lahkujad näevad liivakarva beeži, mis viitab supelrannale. Tulba ühel küljel on Pärnu linna tunnuslause „Eesti Vabariigi sünnilinn“ ja kiri „Tere“ ning teisel pool visitparnu.com ja kiri „Näeme jälle“.

Tähised ja sildid kujundas OÜ Vaas&Vaas ning valmistas ja paigaldas Andre Reklaam OÜ. Kujundamine, valmistamine ja paigaldamine läks maksma 10 560 eurot.

Sissesõidutähised said paika jaanipäevaks, poolesaja viisakussõnumiga tahvli ülespanek algas sel nädalal.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee

viisakussiltviisakussilt3


 

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid