Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
02.07.2021


Ülejõe linnaosas Rohu tänava lõppu kerkivas kolmekordses 18 korteriga elumajas hakkab linn pakkuma mobiilsetele era- ja avaliku sektori töötajatele üürikortereid.

Mobiilne töötaja on inimene, kes vahetab elukohta tulenevalt töökoha asukohast või selle muutumisest ehk munitsipaalomandis üürimaja korterid on mõeldud Pärnusse elama ja tööle asuvatele spetsialistidele.

Korterit saab Rohu 119 majja taotleda inimene, kes on asunud Pärnusse elama ja tööle alates tänavu 1. jaanuarist või siis teeb seda taotluse esitamisele järgneva kolme kuu jooksul. Taotleja ei tohi omada Pärnus elamukinnisvara.

Korteri kasutusse saamiseks tuleb linnavalitsusele esitada avaldus, seda saab teha alates 1. septembrist, mil üürimaja korterite kasutusse andmise kord jõustub.

Hiljemalt 1. septembriks kehtestab linnavalitsus ka üürituru turuhinnast lähtuvalt Rohu 119 eluruumide üürihinna. Igakuisele üürile lisandub tasu tarbitud kõrvalkulude eest.

Üürileping sõlmitakse mobiilse töötajaga tema töösuhte ajaks, kuid mitte kauemaks kui kolmeks aastaks. Linnal on õigus üürileping ennetähtaegselt lõpetada, kui mobiilse töötaja töö- või teenistussuhe Pärnus on lõppenud ning inimene pole Pärnus vähemalt kolme kuu jooksul asunud muule töö- või teenistuskohale.
Rohu 119 korterite kasutusse andmiseks moodustab linnavalitsus komisjoni, kuhu kaasab vajadusel nõuandval eesmärgil kohalike tööandjate esindajaid ning tööhõive- ja tööturueksperte.

Selle aasta lõpus valmivas üürimajas on kahe- kuni kolmetoalised korterid, millest väikseimad on 50 ja suurimad 74 ruutmeetrit. Kõigil korteritel on rõdu ning korterid on sisustatud pea kõige elamiseks vajalikuga: olemas on köögi- ja garderoobimööbel, valgustid, aknakatted ning sanitaar- ja kodutehnika.

Iga korteri juurde kuulub üks parkimiskoht, lisaks on kortermaja ette rajatavas parklas neli parkimiskohta külalistele. Maja kõrvale tuleb ka mänguväljak.
Üürimaja rajatakse A-energiaklassihoonena, maja katusele paigaldatakse üle 90 päikesepaneeli.

Rohu tänava üürimaja projekti kogumaksumus on pea 2,6 miljonit eurot. Sellest summast ümmarguselt miljon eurot moodustab SA KredExi antav toetus, miljon eurot on linna omafinantseering ning veidi üle poole miljoni euro tuleb riigilt Covid-19 investeeringutoetusena.

Rohu 119 hoonet ehitab osaühing Optimus Ehitus.

Toetusmeetme „Kohaliku omavalitsuse üksuse elamufondi arendamiseks juhtumipõhise investeeringutoetuse andmine“ abil rajatud Rohu tn 119 elamu eluruumide kasutusse andmise kord

Lisainfo: elamumajanduse peaspetsialist Liivi Vaidla, 444 8311, liivi.vaidla[at]parnu.ee


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid