Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
01.09.2021

Raeküla lasteaia lapsed said uut õppeaastat alustada värskelt renoveeritud hoones.

Juunis pihta hakanud ja septembri teisel poolel lõppeva remondi käigus muutus lasteaiamaja välisilmes, sisemuses ja õuealal nii mõndagi: hoonel soojustati välisseinad, vahetati välja aknad, majale paigaldati õhksoojuspumbad ja katusele päikesepaneelid. Lasteaed sai soojustagastusega ventilatsioonisüsteemi ning uuendamisele läks ka osa vee- ja kanalisatsioonisüsteemist.

Kui varem köeti hoonet keldris asuvast õlikatlast, siis nüüd on lasteaial täiesti uus küttesüsteem. Renoveerimise järel vähenevad Raeküla lasteaia kütteenergiakulud pea poole võrra – enne renoveerimist vastas lasteaia energiatõhusus G-energiaklassile, nüüd aga C-energiaklassile.

Raeküla lasteaia direktori Kersti Nõupuu sõnul on hoone energiatõhususe tõstmine tänavu veebruaris 55-aastaseks saanud lasteaiale kõige parem juubelikingitus. „Meil on nüüd ilus ja soe kaasaegne lasteaed ühes suurepärase küttesüsteemiga. Ja kui mõelda sellele, kui oluline on Covid-19 tingimustes korraliku tänapäevase ventilatsioonisüsteemi olemasolu, siis ka see on meil nüüd olemas,“ rõõmustab Nõupuu.

Koostöö lasteaeda renoveerinud OÜ Optimus Ehitusega sujus direktori sõnul väga hästi. „Äärmiselt asjatundlikud, professionaalsed ja sõnapidajad ehitajad,“ kiidab Nõupuu.

Lasteaia hoone renoveerimine koos projekteerimise, ehitusprojekti ekspertiisi ja omanikujärelevalve kuludega läks maksma üle 600 000 euro, millest 60 protsenti tuli Riigi Tugiteenuste Keskuselt ja ülejäänu on linna omafinantseering.

Lisaks energiatõhususe projektis ettenähtud töödele vahetati Raeküla lasteaias välja tualettpotid. Vana köök likvideeriti ja asendati söögitoaga, trepikojas uuendati trepiastmetel katet ja maja taha rajati uus kõnnitee koos haljastusega. Nendeks töödeks kulub linnal 22 420 eurot.

Peale Raeküla lasteaia on viimase kolme aasta jooksul investeeringute kaudu energiatõhustust tõstetud veel kolmes Pärnu koolieelses lasteasutuses - Kastani, Tammsaare ja Tralli lasteaias. Nendes lasteaedades toetas energiatõhususe parandamiseks vajalikke ehitustöid SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Linnavalitsus ja linnavolikogu

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200 (linnavalitsus)
• 444 8103 (volikogu)
• linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid, vastuvõtud
Broneeri aeg
• Anna teada

Nädala eelinfo
Linnavalitsuse istungid
Linnavolikogu istungid
Valimiskomisjon

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid