Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
03.09.2021

Raekülla Merimetsa ja Hirve tänava nurgale, rahvasuus Sepa platsile, valmis Pärnu linna kaasava eelarve toel spordi- ja mänguväljak.

Platsile rajati Sport Court plastikkattega korvpalliväljak (mõõtmetega 15x28 m) ühes turvaääriste ja keevispaneelaiaga. Multšikattega alale paigaldati liumägede, redelite ja turnimiselementidega laste mängulinnak ning treenijate jaoks välijõusaal. Peagi valmib spordi- ja mänguväljakul ka välitualetile mõeldud betoonalus.

Sepa platsil juba varem olnud võrkpallipostid tõsteti ümber ja ohtlikuks muutunud liumägi kõrvaldati. Spordi- ja mänguväljaku Hirve tänava äärsesse sadeveekraavi paigaldati truup, mille peale rajati freesasfaltkattega parkla. Kõik tööd tegi Mai Ehitus OÜ. Väljaku rajamine koos projekteerimisega läks maksma 80 000 eurot. 

Pärnu linna 2019. aasta kaasava eelarve hääletusel kogus Raeküla spordi- ja mänguväljaku idee 448 linlase toetuse ehk kolmandiku häältesaagist. Riho Kõiv, kes oli üks idee esitajaist, ütleb, et rõõm on näha, kuidas uuenenud Sepa platsi võimalusi kasutavad usinasti nii täiskasvanud kui lapsed ja noored. 

See näitab, et vajadus spordi- ja mänguväljaku järele oli suur. „Põhilised asjad, mis lubatud said, on valmis, ja lisavahendeid leides saab antud lahendust edasi arendada. Loodame, et valminud väljakut osatakse hoida ja eesmärgipäraselt kasutada, arvestades ka platsi ääres elavate inimestega,“ ütleb Kõiv.

Pärnu linnavalitsus juhib spordi- ja mänguväljaku kasutajate tähelepanu, et plastikkattega korvpalliväljak on mõeldud pallimänguks ning rataste, rulade, rulluiskude ega rolleritega plastikkatte peale minna ei tohi.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid