Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

09.09.2021

Aia- ja haljastusjäätmete käitlemiseks on mitu võimalust:
1) kompostida jäätmed oma aias;
2) koguda jäätmed konteinerisse või biolagunevatesse kottidesse ja tellida siis Ragn-Sellsilt tasuta äravedu;
3) viia haljastusjäätmed ise Paikre prügila kompostimisplatsile.

Kõige keskkonnasõbralikum ja odavam on aia- ja haljastusjäätmeid oma aias ise ära kompostida. Puuoksi võib ka purustada ja kasutada aias multši, täite- või kattematerjalina.

Kui on soov haljastusjäätmetele tellida tasuta äravedu, tuleb need õigesti pakendada – valida haljastusjäätmete kogumiseks konteiner või prügikast, kus ongi vaid need biolagunevad aiajäätmed, mitte muu prügi. Või siis panna muru, puulehed jms aias tekkiv rohekraam biolagunevatesse kilekottidesse.

Aia- ja haljastusjäätmed on näiteks kokku riisutud puulehed ja muru, aga ka peenramaalt, kasvuhoonest ja viljapuude alt ära viskamisele minevad viljad, lillepealsed ja saadused. Puuoksad ja -kännud tasuta äraveoteenuse alla ei käi, samuti mitte köögis tekkivad söögijäägid (näiteks kartulikoored).

Haljastus- ja aiajäätmete äraveo soovist tuleb aiaomanikul Ragn-Sellsile ise teada anda telefoninumbril 606 0439 või e-posti teel parnu[at]ragnsells.ee. Pärast tellimuse esitamist teatab Ragn-Sells päeva, millal vedu toimub.

Soovitav on panna kotid või konteiner veopäeval jäätmeveokile võimalikult ligipääsetavasse kohta. Konteiner tühjendatakse, biolagunevad kotid viib jäätmevedaja minema.

Pärnus saab biolagunevaid kotte osta Pärnu Haldusteenuste kontorist Suur-Sepa 16 ja Pakendikeskusest Pae 1.

Haljastusjäätmete kogumiseks sobivad tavalised plastikust konteinerid, mida müüakse ehitus- ja aianduskauplustes. Konteineri saab ka jäätmevedajatelt rentida või osta.

Soovi korral saab aias tekkivaid biolagunevaid jäätmeid ka ise Paikre prügila kompostimisplatsile viia. Puuoksi-kände ja muid haljastusjäätmeid võetakse kompostimisplatsil vastu aastaringselt. Tegemist on tasulise teenusega.

NB! Aiajäätmete tasuta veoteenus kehtib üksnes Pärnu linna kui asustusüksuse territooriumil. Tasuta leheveo aluseks on korraldatud jäätmeveohange (kehtib 2022. aasta lõpuni).

NB! Haljastusjäätmete, sh ka puulehtede ja -okste, põletamine koduaedades ei ole lubatud nii Pärnu keskuslinnas kui ka Audru, Tõstamaa ja Paikuse osavaldade tihedalt asustatud ja hoonestatud elamualadel.
Taimset päritolu prügi lõkkes või tulekoldes hävitamine saastab õhku ja õhusaaste kahjustab tervist.

NB! Metsa, parki ega võsa vahele aias tekkinud jäätmeid viia ei tohi, sest lisaks prügistamisele võib sel viisil loodusesse sattuda looduse tasakaalu ohustavaid võõrliike.

Vaata lisaks: Biolagunevad jäätmed


Veebilehel kasutatakse küpsiseid