Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
09.09.2021


Pernova loodusmajale oli lõppenud suvi erakordselt edukas: külastuskeskust väisas juunist augustini 4000 loodus- ja teadushuvilist külastajat. See on üle 1100 külastaja võrra enam kui oli 2020. aasta suvel.

Kui kevadel oli külastuskeskus koroonapiirangute ja akvaariumi kolimise käigus tekkinud korallimürgituse tõttu külastajatele suletud, siis tegusalt ja huvilisterohkelt möödunud suvekuud tegid keerulise aja kuhjaga tasa.

„Sel hooajal uudistasid loodusmaja peamiselt siseturistid ja meie juurde tuldi kõikjalt Eestist. Külastajateks olid peamiselt lastega pered ja külalisgrupid. Loodusmajja jõudis ka väike osa välisturiste Soomest, Venemaalt ja Saksamaalt, aga ka külalised Leedust ja Jaapanist. Igal juhul oli lõppev suvi meile külastajate hulga mõttes läbi aegade parim – loodusmaja võimalusi ja väljapanekuid jõudis uudistama 4000 inimest. Mullu suvel oli külastajaid veidi alla 2900,“ rääkis Pernova hariduskeskuse turundus- ja müügijuht Karin Puu.

Peale püsiekspositsiooni, kerakino ja planetaariumi pakkus külastajatele suurt huvi Pernova loodusmaja õpetaja Milvi Taltsi koostatud majanäitus „Need võrratud putukad“. Kes pole veel putukanäitust näinud, saab seda veel teha, sest näitus on loodusmajas üleval kuni jõuludeni.

Putukanäitusel saab tutvuda loodusmaja rikkaliku õppekoguga. Õpekollektsioon annab hea ülevaate Eestis leiduvatest putukatest. Lisaks on näitusel väljas hulk eksootilisemaid isendeid, millest paljusid – kui mitte enamikku – pole keegi meist oma silmaga näinudki.

Putukate väljapanek ühes sisukate tekstiosadega pakub põnevust igas vanuses külastajale. Näituse juurde kuuluvad teemakohased lauamängud, kus saab värsked teadmised kohe proovile panna.

Loodusmajas näeb ka päris elusaid putukaid, ja mitte lihtsalt pisikesi mutukaid, vaid neid kõige edevamaid – liblikaid. Varakevadel Lõuna-Ameerikast Pernova loodusmajja jõudnud imekaunid liblikad on nüüd loodusmaja püsiasukad ning ilusate tiivuliste lendu saab siin iga külastajagi kaeda. „Oleme loonud nendele habrastele ja pilkupüüdvatele tiivulistele veel sobivamad elutingimused ning alates septembri keskpaigast on liblikalendu meie talveaias võimalik aastaringselt imetleda,“ ütles Puu.

Septembrikuu kolmandal nädalal toimub Pernova loodusmaja õuealal traditsiooniline seenenädal. Seenenäitus on avatud 14.–17. septembrini kell 12–18.
15. septembril kell 14–18 on Pernova loodusmajal külas bioloog Külli Kalamees, kes vastab seeni puudutavatele küsimustele.

Lisaks pakub loodusmaja näitusekülastust õpilasgruppidele. 14. ja 15. septembril tutvustavad lastele seeni ja jagavad teadmisi mükoloog Uve Ramst Tallinna loomaaiast ja bioloog Külli Kalamees Tallinna ülikooli loodusmuuseumist.

Loodusmaja kerakino kava on täienenud kahe uue filmiga. „Jätkuvalt on kavas suvel linastunud kogupere animatsioon „Võlugloobus“, mis viib rännakule läbi nelja aastaaja ja on tore vaatamine nii väikestele kui suurtele. Kutsume astronoomiahuvilisi vaatama uut populaarteaduslikku filmi „Teleskoopaken universumisse“. Kokku pakume praegu kerakinos vaatamiseks nelja filmi,“ lausus Puu.

Kuni oktoobri lõpuni on loodusmajas üleval Tartu loodusmaja külalisnäitus „Kuues laine“. Näitus tutvustab erinevaid elurikkuse vähenemise ja liikide väljasuremisega seotud teemasid, arutleb antropotseeni olemuse üle ja otsib võimalusi, kuidas saaksime ise elukeskkonda hoida.

Loodusmaja on avatud esmaspäevast reedeni kell 10–19 ja laupäeviti kell 10–16

„Meie unikaalse arhitektuuriga loodusmaja näituseala on avar ja liigendatud, siin saab turvaliselt ja hajutatult liikuda. Loodusmaja külastamiseks on vajalik ette näidata COVID-tõend,“ sõnas Puu.
Loodusmaja näituste, kerakino ja seenenädala kohta saab lisainfot Pernova loodusmaja kodulehelt ja Facebookist.


Näitus „Need võrratud putukad“ ja Pernova loodusmaja. Fotode autor Pernova loodusmaja  
Pernova näitus "Need võrratud putukad"Pernova loodusmaja


Loodusmaja. Foto autor Heinrich Evald (Pernova hariduskeskus)
Pernova loodusmaja (H. Evald)

Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid