Jäta menüü vahele

PRESSITEATED, UUDISED

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
10.09.2021


Uus kooliaasta on alanud ka huvikoolides, mistõttu tasub meelde tuletada, et Pärnu linna munitsipaalhuvikoolides õppimiseks on vaja esitada õppima asumise taotlus ning seda saab teha läbi e-keskkonna ARNO.

Pärnu huvikooli õppuril, kes jätkab 2021/2022. õppeaastal omavalitsuse hallatavas huvikoolis õppimist mitmeaastasel õppekaval ja oma senisel (eri)alal, ei ole vaja uut taotlust teha. Kõik eelmise aasta lepingud on kantud alanud õppeaastasse ja need kehtivad edasi kuni huvikooli lõpetamiseni või sealt lahkumiseni.

Kui aga laps senist huviõpet jätkata ei soovi, siis tuleb vanemal esitada ARNO süsteemis huvikoolist lahkumise taotlus. Seda tuleks teha esimesel võimalusel, kuna maksekohustus kehtib kuni lepingu lõpetamiseni.
Kuna Pärnu munitsipaalhuvikooli õppetasu arve ja muud teated saadetakse vanematele nendele kontaktidele, mis on ARNO märgitud süsteemis, võiksid lapsevanemad ARNO keskkonnas vaadata üle ka oma kontaktandmed ja neid vajadusel värskendada.

Pärnu linna huvikooli arve eest saab tasuda ka e-arve püsimaksena. E-arve püsimakse lepingut saab sõlmida pangakontoris või internetipangas. Lepingu sõlmimiseks tuleb arve tasuda pangas käsitsi, edaspidi debiteeritakse makse automaatselt.

ARNO süsteemiga on liitunud kõik Pärnu munitsipaalhuvikoolid: Pärnu kunstide kool, Paikuse huvihariduskeskus, Pärnu spordikool, Pernova hariduskeskus, Pärnu muusikakool ning Audru kooli muusika- ja kunstiosakond.

Alates sellest sügisest kasutavad ARNO keskkonda ka üldhariduskoolide huviringid. Seetõttu tuleb ka üldhariduskooli huviringis osaleva lapse vanemal kinnitada lapse ringis osalemine läbi ARNO keskkonna.
Pärnus tegutsevaid erahuvikoole ARNO keskkonnas ei ole, erahuvikoolid registreerivad oma õpilasi ise.

Kuna aga erahuvikoolidel tuleb alates sellest sügisest esitada tegevustoetuse taotlus linnale Pärnu linnavalitsuse e-teeninduses, tuleb vanemalgi kinnitada lapse osalemine erahuvikoolis Pärnu linnavalitsuse e-teeninduses. Kinnitust saab teha siis, kui erahuvikool annab teada, et võimalus selleks on avatud.

2020/2021. õppeaastal õppis Pärnu linna huvikoolides ja -ringides ligi 6000 noort.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid