Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

15.09.2021

Programm „Hoolivad isad“ on loodud selleks, et senisest enam ja paremini kaasata isasid laste kasvatamisse ning seeläbi tagada oma laste turvalisus ja heaolu. Keskseks eesmärgiks on laste turvalisuse ja heaolu tagamine.

Programmis osalemine on tõenäoliselt kasulik paljudele isadele, aga eelkõige neile, kel on probleemsed suhted oma lapse (või lastega) ja laste emaga. See võib hõlmata üleliia kontrollivaid või kaasatuid, kaugeid ja / või vastutustundetuid ning vägivaldseid suhteid. Programm “Hoolivad isad” on välja töötatud isadele, kes on füüsiliselt või emotsionaalselt väärkohelnud oma lapsi või laste ema või kelle puhul on kõrge risk, et selline väärkohtlemine võib aset leida. 

Grupid alustavad nende täitumisel Rakveres, Tallinnas (eesti-, vene- ja inglise keelne), Lõuna Eestis (Võru, Valga või Põlva), Viljandis ja Pärnus. Koolitusgruppi viivad läbi vastava väljaõppe läbinud ja kogemustega grupijuhid Tiia Tarm ja Märt Ojamaa ning Ene Ahas ja Aleksei Norden.

Programmi osad:
1) 17-nädalat kestvad, parimatel praktikatel tuginevad standardiseeritud grupikohtumised isadele (grupi suurus 10-12 inimest);
2) süsteemne kontakt emadega, tagamaks nende turvalisus;
3) jooksev koostöö (sh ühine juhtumikorraldus) suunajaga (lastekaitsetöötaja/ kriminaalhooldaja), ning vastavalt vajadusele teiste perega seotud spetsialistidega.

Registreerirmine ja osalustasu
» Gruppi saab isa end ise registreerida või toimub suunamine läbi võrgustikutöötaja (lastekaitsetöötaja, politsei, prokurör jne)
» Ühe osaleja maksumus on 680 eurot, mis sisaldab kahe koolitaja töötasu, koordineerimist, koolitusruume, sõidukulu, koolitusmaterjale, kohvipause jne

Programmis osalemiseks on mitmeid viise:
1. Osaleja tasub kogu summa ise
2. Omaosalus 80 eurot + kohaliku omavalitsuse toetus 
3. Omaosalus 80 eurot + ohvriabi psühholoogilise abi teenus (seda juhul kui tegemist on ohvriabi juhtumiga)

» Lisainfo ja registreerimine

Omavalitsuse toetuse kohta saab infot Pärnu linnavalitsuse lastekaitse teenistuse juhatajalt: 
Linda Õisman 
444 8124
linda.oisman[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid