Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

PRESSITEADE
Garage48
17.09.2021


Kõik Pärnumaal tegutseda soovivad alustavad ettevõtjad on oodatud Ettevõtlik Pärnakas Häkatonile, et astuda oma äritegevuse esimesed sammud. Pärnus toimuv Garage48 arendusnädalavahetus võimaldab oma äriideed testida ja mentorite toel kiirelt edasi viia nii, et vaid 48 tunni jooksul on võimalik ära teha mitme nädala töö.

Ettevõtlik Pärnakas HÄKATON toimub Pärnu linnavalitsuse, Garage48, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži ning Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatori koostöös 8.-10. oktoobril Pärnumaa Ettevõtlusinkubaatoris. Ettevõtlikud inimesed Pärnumaalt ja üle Eesti on oodatud oma äriideid testima ja äritegevusega alustama.

“Ettevõtlik Pärnakas” ettevõtluskonkurss on läbi kümne aasta toetanud paljusid alustavaid ettevõtjaid Pärnumaal. Pärnu abilinnapea Silver Smeljanski sooviks on, et uudseid äriideid kasvatav konkurss oleks ka ise uuenduslikkuse suunanäitaja. “Eelmisel aastal korraldasime esimest korda ettevõtluskonkursi häkatoni formaadis ning see osutus väga edukaks. Möödunud aastased võitjad on praeguseks läbinud inkubatsiooniprogrammi ja plaanivad laieneda välisturgudele. Usun, et Ettevõtliku Pärnaka Häkatonist on kujunemas üks oodatumaid alustavaid ettevõtjaid toetav sündmus,” selgitab Smeljanski, sest häkatonil osalejal on ka suurepärane võimalus oma võrgustikku suurendada ja edukate mentorite käe all töötada.

“Oleme 11 aasta ja 200 organiseeritud häkatoni jooksul kogenud, et Garage48 häkaton on hea keskkond, kus vaid 48 tunniga, mentorite toel ja tiimitöö tulemusena, oma toote või teenuse uudne idee järgi testida ja esmane prototüüp valmis ehitada. Meie häkatonidest on alguse saanud palju edukaid ettevõtteid nagu näiteks Timbeter, Vital Fields, Fractory, GoWorkaBit. Seejuures on just Pärnus toimunud arendusnädalavahetused loonud suure osa edulugusid ning eelseisva häkatoni eesmärgiks on panna alus järgmistele Pärnumaa edukatele ettevõtetele,” kommenteerib ürituse projektijuht Triin Preem, Garage48-st.

Konkurss jätkab koostööd pikaajalise partneri Swedbankiga, kes paneb võitjale auhinnaks välja 1000€ tootearenduse toetust. Võitja saab oma äriideega edasi töötada Pärnumaa Inkubaatoris.
Arendusnädalavahetusele on oodatud nii üksikosalejad kui tiimid, tudengitest ekspertideni, kellel on uudsed äriideed, ning kes soovivad just Pärnumaal ettevõtlusega tegutseda. Häkaton koondab Pärnumaa ettevõtjaid, tarkvara- ning tootearenduse spetsialiste mentoritena ning üritust asub juhtima Pärnust pärit Kai Isand, kes on Garage48 pikaajaline mentor ja moderaator, Hack the Crisis ja The Global Hack virtuaalsete arendusnädalavahetuste idee kaasautor ja läbiviija ning FutureCo peakorraldaja.

Osalemine on tasuta. 
Registreerumine
Lisainfo


Lisainfo:
Triin Preem
Project manager at Garage48
triin[at]garage48.org
5560 9031


biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid