Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
06.10.2021


Rahvusvaheline säästvat turismi arendav organisatsioon Green Destinations (rohelised sihtkohad) valib igal aastal välja TOP100 rohelisemat turismisihtkohta üle maailma ning tunnustab nende edulugusid. Pärnu edulugu valiti parimate hulka teist aastat järjest.

Kui mullu pälvis kõrge tunnustuse suvepealinna linnalehmade projekt, siis tänavu viis Pärnu piirkonna saja parima hulka Kihnu oma unikaalse kultuuriruumiga.

Pärnu linnaarengu peaspetsialisti Kristel Räägu sõnul osalebki Pärnu roheliste sihtkohtade programmis ja parimate edulugude konkursil terve regiooniga, mitte pelgalt Pärnu linnaga.

Hõlmab ju Pärnumaa jätkusuutliku turismi sihtkohana paljutki, mida hoida ja maailmale uhkusega näidata: kaks suurt rahvusparki, Kihnu ja Manija saared, parkide poolest rikas Pärnu linn, mitmed jõed-järved, metsad-rabad, meri ja veel palju muudki. 

„Roheliste sihtkohtade edulugude konkursil uuendatakse kategooriaid igal aastal ja sel aastal olid need järgmised: kogukonnad ja kultuur, sihtkoha tarneahela süsinikdioksiidi vähendamine, keskkond ja kliima, sihtkoha tarneahela lokaliseerimine, loodus ja ökoturism ning turismi taastamine. Ökoturismi kategoorias tõi linnalehmade lugu ehk laiemalt kaitsealuse rannaniidu külastajatele avamiselugu meile mullu pääsu saja parima hulka ning nüüd tegi sama kogukondade ja kultuuri kategoorias esitatud edulugu „Kihnu – ainulaadne ja ehe“,“ selgitab Rääk.

Sihtkohtade esitatud lugusid hindas rahvusvahelistest ekspertidest koosnev meeskond. Hindamiskomisjoni võlus Kihnu loo juures saarerahva oskus siduda kohalikku kultuuripärandit turismiga.

„Kihnu lugu näitab hästi, kuidas saab kultuuri kõigis selle vormides (tantsud, keeled, traditsioonid jne) edukalt säilitada ja arendada ning kuidas turismgi saab kohaliku kogukonna ja kultuuri säilitamisest kasu. Maailma mõistes ainulaadne Kihnu kultuuriruum on hästihoitud ja arenev. Turist ei näe Kihnu saarel midagi kunstlikku ega etendatut, vaid väikesaare päriselu. Täpselt nii ehedalt kihnlased elavadki. Traditsioonilisel viisil elamine toob kogukonnale ka majanduslikku kasu ning on kokkuvõttes kasulik saare looduselegi,“ tõdeb Rääk.

Lisaks Pärnule valiti Eestist TOP 100 parima hulka Saaremaa koos Muhuga, Hiiumaa, Tartu, Järvamaa ja Lahemaa. Ainsana ei pääsenud sel korral TO100 sihtkoha hulka Rakvere. Kõik edulood läksid pärast auhinnagalat üles Green Destinationsi kodulehele ning nendega saab lähemalt tutvuda siin.
Eesti sihtkohtade osalemist roheliste sihtkohtade programmis rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ja programmi veab EAS-i turismiarenduskeskus.


Green Destinationsi pronkstaseme tunnustuse andsid Pärnu abilinnapeale Silver Smeljanskile üle EASi turismiarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt.
Foto: Marek Metslaid
Green Destinationsi pronkstaseme tunnustuse üleandmine

Green Destinationsi programmis osaledes on Pärnu saavutanud pronkstaseme. Pronksiväärilisena on Pärnul õigus kasutada Green Destinationsi ametlikku logo ja lippu. Pärnu linnapea Romek Kosenkranius heiskas lipu Pärnu rannahoone masti suve viimasel päeval. Lipp lehvib Pärnus 2024. aasta juunini.
Foto: Pärnu linnavalitsus

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius heiskas lipu Pärnu rannahoone masti

Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee

Veebilehel kasutatakse küpsiseid