Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
14.10.2021


Pärnu linnavolikogu kehtestas Arnold Antoni nimelise kultuuristipendiumi väljaandmise korra, mille järgi saavad pärnakad, kes kõrg- ja kutseõppeasutustes mõnda kultuurieriala õpivad, alates järgmisest aastast stipendiumi taotleda.

Suvel 100. sünnipäeva tähistanud Arnold Anton on põline pärnakas. 1999. aastal pälvis Pärnu kunsti- ja muusikaelu uurija ning talletaja Pärnu linna vapimärgi ja 2011. aastal J. V. Jannseni nimelise kultuuripreemia.

Juubelisünnipäeva puhul otsustasid Arnold Antoni sugulased ja sõbrad ning Pärnu linn asutada temanimelise kultuuristipendiumi, sest just tänu 1935. aastal saadud stipendiumile õnnestus Antonil Ferdinand Davidi juhendamisel viiuli eriala õppida.

Stipendiumile on oodatud kandideerima Pärnuga tihedalt seotud Eesti ja välismaa kõrg- ning kutseõppeasutustes õppijad. Stipendiumi võib kasutada õppemaksu tasumiseks, uurimistööde läbiviimiseks, loometegevuse projektide rahastamiseks, vajalike vahendite soetamiseks ja muude otseselt õppetegevusega seotud kulude katmiseks.

Linna eelarvest ja sihtotstarbelistest annetustest rahastatava stipendiumi suuruseks on vähemalt 1000 eurot. Stipendiumi saab taotleda õppur, kelle elukohana on rahvastikuregistrisse kantud Pärnu linn. Stipendiumi taotlemise võimalusest ja andmise tingimustest teavitab linnavalitsus avalikkust korra aastas, stipendiumi või stipendiumite andmise otsustab linnavalitsus.

Arnold Antoni nimelist kultuuristipendiumi hakatakse välja andma alates järgmisest aastast.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
teet.roosaar[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid