Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
11.11.2021


Pärnu linnavalitsus teeb teatavaks tänavused sotsiaalhoolekande valdkonna tunnustuse saajad.
Nagu Pärnus kombeks, antakse laureaatidele tunnustused üle 12. novembril ehk rahvusvahelisel sotsiaaltöötajate päeval. 

Aasta sotsiaaltöö tegijat tunnustatakse linnavalitsuse aukirja ja rahalise preemiaga, milleks on 630 eurot. Ülejäänud laureaadid saavad aukirja ja kingituse. Kõigile Pärnu linna sotsiaalosakonna ja -valdkonna allasutuste töötajatele, keda on kokku peaaegu 250, kingitakse tähtpäeva puhul vihmavari.

Sotsiaalhoolekande valdkonna selle aasta laureaadid on:

Aasta sotsiaaltöö tegija - Pärnu laste- ja noorte tugikeskuse juht Ülle Männiste
Pärnu laste ja noorte tugikeskuse lapsed ja noored on heades kätes, sest selle juhi Ülle Männiste jaoks on tugikeskus justkui tema teine pere. Kolleegide sõnul on Ülle kohusetundlik, pühendunud, tugeva iseloomu, sooja südame ja hooliva loomuga inimene, kes on töökaaslastele justkui sõber ning nende jaoks alati olemas.

Hea juhi roll, lisaks kõigele muule, on tunnustada ning motiveerida alluvaid. Väga hea juhi roll on olla ise eeskujuks ning just seda Ülle kolleegide silmis ongi. “Te peate ise olema see muutus, mida maailmas näha tahate, olid Mahatma Gandhi kuldsed sõnad, mida on kindlasti kergem öelda kui teha. Õnneks on meil väikeses Pärnus olemas vähemalt üks juht, kes sellist mõttelaadi järgib ja see on kahtlemata Ülle Männiste,“ iseloomustavad Pärnu aasta sotsiaaltöötegijat tema töökaaslased.

Üllel on imetabane oskus oma sõnade ja tegudega tervet tugikeskuse peret inspireerida. Kõik keskuse hoolealused ja töötajad on Üllele omad, nende jaoks leiab ta – olgu argipäeva õhtu või nädalavahetuse hommik – alati aega. Aega kuulata, mõista ja aidata, kui vaja, siis lohutada ja pakkuda lahendusi ning aega üheskoos rõõmustamisekski. Tänu sellisele armastust täis südamega juhatajale, kes ei jäta kunagi kedagi üheski olukorras üksi, on tugikeskuse lastele, noortele ja töötajatele loodud suurepärane keskkond kasvamiseks, arenemiseks ja unistuste poole pürgimiseks.

Aasta vabatahtlik - MTÜ Vanem Vend Vanem Õde juht Ulvi Nõmm
Ulvi Nõmm on kümmekond aastat olnud mittetulundusühingu Vanem Vend Vanem Õde vabatahtlik eestvedaja. Hoolimata tagasilöökidest - vabatahtlikke leida pole lihtne ja kõik soovijad selleks ka ei sobi - pole see tegevus teda heidutanud. Ulvi teeb seda kõike suure ja avatud südamega, oma pere ja põhitöö kõrvalt ega ole kaotanud usku, et kõik inimesed on ilusad ja head.

Aasta hooldustöötaja - Pärnu sotsiaalkeskuse hooldustöötaja Carmen Ollino
Üheksa aastat hooldustöötajana töötanud Carmen Ollino kohta kuuleb Pärnu sotsiaalkeskuses vaid kiidusõnu: Carmen on abivalmis, heatahtlik ja töökas. Tema peale saavad loota kolleegid ja kliendid ning klientide lähedasedki. Kui keegi vajab abi, on Carmen valmis esimesena appi tõttama. Ka kaastöötajadki pöörduvad oma murede ja rõõmudega just tema poole.

Tragi kolleegina korraldab Carmen sotsiaalkeskuses tiimiüritusi, mis on aidanud kaasa meeskonna ühtsuse ja mõnusa meie-tunde kujunemisele. Rääkimata heast töömeeleolust. Carmeni oskus ja tahe endast anda, panustada ja teistele pühenduda on imetlusväärne. Sotsiaalkeskuse kliendid hindavad teda kõrgelt.

Aasta lastehoolekande- ja peretöö tegija - Pärnu laste ja noorte tugikeskuse perevanem Marge Loob
Kolleegide sõnul on Marge Loob väga hea meeskonnatöötaja ja organisaator. Ta on hooliv, toetav, kohusetundlik, abivalmis, loominguline, nutikas ja energiline ning teeb tööd südamega. Marge leiab lahenduse ka kõige raskemates olukordades - talle saab alati loota.

Läbi aastate on tugikeskuses Marge eestvedamisel koos lastega ettevõetud palju põnevat. Marge on aktiivselt end erialaselt täiendanud ja rakendanud õpitut oma töös laste hüvanguks. Suure südamega inimene, kes on suure osa oma elust pühendanud laste heaolu parandamisele.

Aasta sotsiaaltöötaja - Pärnu linnavalitsuse sotsiaalosakonna eluasemeteenuste spetsialist Reelika Ruubel
Reelika Ruubel liitus linnavalitsuse sotsiaalosakonnaga 2,5 aastat tagasi ja sulandus meeskonda koheselt. Ta on hinnatud kolleeg, sest Reelika ei ole kunagi ükskõikne, vaid toetab mures ühtviisi nii klienti kui ka kolleegi. 

Reelika teeb oma tööd hingega ja tõsiselt. Probleemide lahendamisel on ta väga põhjalik ega jäta midagi tähele panemata. Kui päevatööst jääbki midagi tema hinge kripeldama, siis veendumaks kliendi heaolus, võib ta telefoni haarata ka hilisõhtul või nädalavahetusel. Reelika päriselt hoolib ja aitab. Reelikal on väga hea huumorimeel ja kerge punastuse saatel oskab ta suurepäraselt ka enda kulul nalja teha.

Tema nobenäpud on suutelised kõigeks ja seetõttu võivad pikemalt puhkuselt naasnud kolleegid oma kabinetist miskit toredat eest leida, mis tööletuleku jälle rõõmsaks muudab. Lisaks igapäevatööle on Reelika aktiivne vabatahtlik gaidide juhendaja ning lavalaudadel ja tantsupõrandal ületab ta alati päevaks ettenähtud sammunormid. 

Aasta sotsiaalvaldkonna juht - Pärnu sotsiaalkeskuse tugiisikuteenuse juht Annely Ausma
Annely Ausma on kompetentne, tasakaalukas ja motiveeriv juht. Kolleegide sõnul saab muredega alati Annely poole pöörduda ning tänu talle valitseb tööl positiivne ja toetav õhkkond. Juhina oskab Annely motiveerida töötajaid andma endast parima ning tagada nii tugiisikuteenuse klientidele võimalikult kvaliteetne teenus.

Olles kannatlik nõuandja, kuulaja ja juhendaja, seab Annely alati esikohale lapse heaolu ja huvid ning oskab ka kõige keerulisemates situatsioonides ja küsimustes anda adekvaatset nõu. Fenomenaalse mäluga ja mitmekülgsete teadmistega inimene, kes säilitab igas situatsioonis kõige ja kõigi suhtes selge pea ja inimlikkuse. Tema nõuanded ja soovitused on alati kindla eesmärgiga ning see on toonud töös peredega suuremaid ja väiksemaid töövõite.

Aasta sotsiaaltöötaja koostööpartner - Pärnu politseijaoskonna piirkonnavanem Karin Uibo
Karin Uibo on oluliselt aidanud kaasa Pärnu linna laste hoolekande arengule. Lastega seotud hoolekandeküsimustes on ta aktiivne kaasamõtleja ja -tegutseja.

Alates sellest aastast viib Karin Pärnus läbi narkoennetusprogrammi „Puhas tulevik“, samuti veab ta alla 14-aastaste õigusrikkujatega tegelevat Pärnu Ankur-meeskonda. Lisaks on Karin tuumikosaleja juhtumikorralduse mudelis MARAC, hinnates riskiperede, sealhulgas lähisuhtevägivalla all kannatavate perede, probleeme, ning otsides neile lahendusi. Pärnu politseijaoskonna piirkonnavanemana teeb Karin oma tööd suure pühendumusega, ta hoolib nii abivajajatest kui koostööpartneritest ning südamega tehtud töö peegeldub tema tegudeski. Karin on konkreetne, temas jagub pealehakkamist ning julgust tõstatada ja lahendada ebameeldivaid teemasid.

Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Veebilehel kasutatakse küpsiseid