Jäta menüü vahele
Facebook Logo

• Linnavalitsus, osavallakeskused ja hoolekandekontorid on taas külastusteks avatud
 
Ametiruumidesse kohale tulles peab järgima terviseameti nõudeid ehk kanda tuleb maski. Kui asutusse tulijal ei ole maski kaasas, saab ta selle kohapealt. Loe lähemalt...

COVID-19 piirangud, vaktsineerimine 
 Vaktsineeri end koroona vastu! Vaata vaktsineeri.ee või helista 1247
• COVID piirangud ja nõuded


Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
11.11.2021


Suve teisel poolel Vana-Pärnu kalmistu kabelis alanud renoveerimistööd on lõppenud ning väike kabelihoone omandanud kenama ilme ja kalmistuvahi tööruumina paremad tingimused.

Kabel renoveeriti Pärnu linnavalitsuse heakorraspetsialisti Piret Unni sõnul kapitaalselt. „Kabeli vana põrand võeti üles ning põranda alla jäävat pinda süvendati ja soojustati, paigaldati põrandaküte ning põrand viimistleti suurte keraamiliste plaatidega. Kui avati lae konstruktsioonid, oli näha, et läbijooksude tõttu on kõikidel katuse algupärastel puitkonstruktsioonidel tugevad niiskuskahjustused. Algsete konstruktsioonide säilitamine ei olnud seetõttu enam võimalik ja need vahetati välja. Katusealune soojustati ja kabelisse paigaldati uus, ajastule omase profiiliga laudlagi,“ kirjeldas Unn.

Nähtava muutuse tegid läbi hoone avatäitedki: kui varem olid aknaavad laudadega suletud, siis nüüd on kabelil ilusad kaheraamsed puitaknad. Kabelihoonesse viis enne lihtne püstlaudisega kahetiivaline uks, nüüd aga on ühes lengis kaks ust, millest välimine on korralik puidust tahveluks ja sisemine puidust klaaspaketiga uks.

Võimalikult originaalilähedast tooni värske värvikuue said nii kabeli interjöör kui eksterjöör. Fassaadile ja siseseintele maksimaalselt algupäraste värvitoonide saamiseks telliti värviuuringud, millega selgitati välja ehitise ajaloolised viimistluskihid.

Kuna 1874. aastal valminud kabel kuulub muinsuskaitse alla, tuli renoveerimiseks koostada põhjalik tegevuskava ja see muinsuskaitseametiga kooskõlastada.

Tänu sellele, et kabel sai soojustatud, sinna paigaldati põrandaküte ja korrastati ära ventilatsioon, pole ohtu, et paksude kivimüüride vahele koguneks liigset niiskust, mis hakkaks hoonet kahjustama.

Lisaks kabelile tegid värskenduskuuri läbi kabeli juurde viiv tee ühes hooneesisega, mis said uue katendi, lisaks kabeli sokli ümbrus, ning Haapsalu maantee äärde jäävad surnuaia peavärava postid.

Vana-Pärnu kabeli renoveeris Viimistlus ja Ehitus OÜ. Tööd läksid maksma veidi üle 38 650 euro. Teekatet ja väravaposte uuendas Läänekivi OÜ ning nende tööde maksumus oli 13 000 eurot. Muinsuskaitseamet toetas kabeli renoveerimist 10 648 euroga.


Piltidel Vana-Pärnu kabel enne ja pärast renoveerimist.
Fotod: Pärnu linnavalitsus

Renoveeritud Vana-Pärnu kalmistu kabelRenoveeritud Vana-Pärnu kalmistu kabel
Renoveeritud Vana-Pärnu kalmistu kabel
Renoveeritud Vana-Pärnu kalmistu kabelAnu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
anu.villmann[at]parnu.ee


Mis on Pärnu aasta tegu 2021? Tee ettepanek!

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid