Jäta menüü vahele
Facebook Logo

• Linnavalitsus, osavallakeskused ja hoolekandekontorid on taas külastusteks avatud
 
Ametiruumidesse kohale tulles peab järgima terviseameti nõudeid ehk kanda tuleb maski. Kui asutusse tulijal ei ole maski kaasas, saab ta selle kohapealt. Loe lähemalt...

COVID-19 piirangud, vaktsineerimine 
 Vaktsineeri end koroona vastu! Vaata vaktsineeri.ee või helista 1247
• COVID piirangud ja nõuded


Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
22.11.2021

Pärnu linnavolikogu kinnitas linnavalitsuse arvulise koosseisu ja linnavalitsuse struktuuri, Pärnu linnavalitsusse kuuluvad linnapea, viis abilinnapead ja kolm linnavalitsuse liiget - osavallakeskuse juhatajat.

Linnapeaks valiti senine linnapea Romek Kosenkranius. Linnavalitsuse liikmetena nimetas volikogu ametisse Meelis Kuke (valimisliit, vastutusvaldkondadeks rahandus ja ehitus), Silver Smeljanski (valimisliit, planeerimine), Irina Talviste (Reformierakond, linnamajandus ja linna areng), Riido Villupi (Reformierakond, sotsiaalvaldkond), Varje Tipu (Keskerakond, haridus ja kultuur), Marika Valteri (Reformierakond), Toomas Rõhu (Reformierakond) ja Priit Annuse (erakonnatu). Kukk, Smeljanski, Talviste, Villup ja Tipp on abilinnapead, Valter, Rõhu ja Annus osavallakeskuste juhatajad.

Linnavalitsuse liikmete tööjaotuse kinnitab linnapea oma käskkirjaga. Valter hakkab juhtima Paikuse, Rõhu Tõstamaa ja Annus Audru osavallakeskust. Abilinnapead asuvad ametisse homsest, osavallakeskuste juhatajad 1. detsembrist.

Kukk, Smeljanski ja Tipp töötasid ka seni abilinnapeana, Annus osavallakeskuse juhatajana. Uued abilinnapead on Talviste ja Villup, uued linnavalitsuse liikmed – osavallakeskuste juhatajad Valter ja Rõhu. Varem olid osavallakeskuste juhatajad ametnikud, nüüd abilinnapeadega võrdsed linnavalitsuse liikmed.

Abilinnapeal Irina Talvistel on Tartu Ülikooli strateegilise juhtimise magistrikraad. Ta on 14 aastat tegutsenud Pärnu hotellinduses, tõustes vastuvõtu administraatorist müügi- ja turundusosakonna juhiks ning hotellijuhi kohusetäitjaks. Aastatel 2014-2018 töötas Talviste Euroopa Parlamendis Kaja Kallase Brüsseli büroojuhina. Ta on olnud kahes eelmises linnavolikogu koosseisus, olles aastatel 2013-2014 volikogu aseesimees.

Abilinnapea Riido Villup on Tartu ülikooli Pärnu kolledžis lõpetanud sotsiaaltöö korralduse (rakenduslik kõrgharidus) eriala ning õpib magistriõppes teenuste disaini ja juhtimise eriala. Ta on töötanud Tammiste hooldekodu juhataja ja politsei vanemkonstaablina, õpetanud Pärnumaa Kutsehariduskeskuses hooldustöötaja eriala ning olnud linnavolikogu sotsiaalkomisjoni liige.

Paikuse osavallakeskuse juhataja Marika Valter on Tartu ülikooli Pärnu kolledžis lõpetanud ettevõtluse ja ärijuhtimise eriala (rakenduslik kõrgharidus). Ta on Paikuse Avatud Noortekeskuse Panoke MTÜ juhatuse liige, noorsootöötaja, projektijuht, Tugila programmi nõustaja ja sotsiaalse programmi „Murdepunkt“ noorte koolitaja. Valter on 2013. aastast olnud Paikuse vallavolikogu ja pärast omavalitsuste ühinemist Paikuse osavallakogu liige. Aastatel 2019-2020 oli ta Pärnu linnavolikogu liige ning volikogu eelmises koosseisus piirkondliku arengu komisjoni liige.

Tõstamaa osavallakeskuse juhataja Toomas Rõhu on lõpetanud Tallinna Ülikooli (Tallinna Pedagoogilise Instituudi) spordiõpetajana. Ta oli aastatel 1998-2017 Tõstamaa vallavanem ja aastatel 2018-2021 Tõstamaa osavallakogu esimees. Rõhut on korduvalt valitud Tõstamaa vallavolikogu liikmeks ja ta oli ka Pärnu linnavolikogu eelmises koosseisus.

Linnavalitsuse liikmeks valitud või nimetatud Kosenkraniuse, Kuke, Smeljanski, Talviste, Valteri ja Rõhu asemel tulevad linnavolikogusse uued liikmed, kellest kolm esindavad valimisliitu ja kolm Reformierakonda. Valimisliidust on võimalus volikogusse pääseda Sander Kilgil, Kristel Voltenbergil ja Teet Kursil, Reformierakonnast Andrus Kärpukil, Väino Lindel ja Enn Raadikul.


Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Mis on Pärnu aasta tegu 2021? Tee ettepanek!

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid