Jäta menüü vahele
Facebook Logo

• Linnavalitsus, osavallakeskused ja hoolekandekontorid on taas külastusteks avatud
 
Ametiruumidesse kohale tulles peab järgima terviseameti nõudeid ehk kanda tuleb maski. Kui asutusse tulijal ei ole maski kaasas, saab ta selle kohapealt. Loe lähemalt...

COVID-19 piirangud, vaktsineerimine 
 Vaktsineeri end koroona vastu! Vaata vaktsineeri.ee või helista 1247
• COVID piirangud ja nõuded


Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
25.11.2021


Täna õhtul Lottemaal toimunud Pärnumaa aasta tegijate tunnustusüritusel kuulutati Pärnu linna 2021. aasta ettevõtteks osaühing NOTE Pärnu.

Pärnu abilinnapea Meelis Kuke sõnul tegutseb Pärnus palju tublisid ettevõtteid (nagu näiteks NOTE Pärnu, AQ Lasertool, Valmos), mis toodavad kõrget lisandväärtust ja pakuvad pärnakatele väärt töökohti.

„Sel aastal tunnustame meie pikaajalist ettevõtluse lipulaeva osaühingut NOTE PÄRNU. NOTE genereerib erasektori ettevõtetest Pärnu linna kolmandat maksubaasi ja andis läinud aastal tööd keskmiselt 172le Pärnu linna elanikule (kokku oli tehases mullu inimesi tööl 261). Ettevõttel on ambitsioon kasvuks ja tegevuse laiendamiseks. Riiklikult on NOTE oluline väliskaubandusbilansi tasakaalustaja, kuna pea kogu toodang eksporditakse,“ märgib Kukk.

NOTE tegevusalaks on elektroonikatoodete koostamine ja elektroonika tootmisteenuse pakkumine. Klientidele pakutakse terviklahendusi: lisaks tootmisele logistilisi variatsioone, materjalide kättesaadavuse hindamist ja muudatussoovitusi ning prototüüpide valideerimist. Ettevõtte portfelli kuulub hulk erinevaid tooteid, mille seast võib suuremate artiklitena välja tuua voolumõõtjad, tõstemehhanismide kontrollerid, toiteplokid, erinevad tööstusautomaatika seadmed, aga ka näiteks tanklate makseterminalide alatööd.

Pärnus valminud toodang leiab kasutust igas maailma nurgas, aga NOTE Pärnu peamised kliendid asuvad Euroopas: Rootsis, Soomes Lätis, Itaalias ja Prantsusmaal. Käesoleva aasta alguses sai teatavaks, et Stockholmi börsil noteeritud NOTE AB kontserni kuuluv NOTE Pärnu üksus alustab koostööd rahvusvahelise meditsiinitehnoloogia firmaga. Emaettevõte märkis Stockholmi börsile, et Pärnu üksuse koostöö rahvusvahelise meditsiinitehnoloogia firmaga võib kujuneda meditsiini segmendis kogu kontserni suurimaks. NOTE Pärnu tehase juhi Risto Talve kinnitusel ongi koostöö meditsiinitehnoloogiavallas alanud väga hästi. „Usun, et tulevikus kasvab see veelgi,“ nendib Talv.

Kuidas on aga pandeemia NOTE Pärnu tootmisüksuse tegevust mõjutanud? „Esiteks lõi pandeemia mõra tarneahela tavatoimimisse,“ räägib Talv, “seejärel tekkisid klientide tellimuste lühiajalised ära kukkumised. Tänaseks on klientide tellimused pigem kasvanud, ent tarneahela probleemid kestavad jätkuvalt edasi, kuid seda küll pigem üleilmse tooraine kriisi ja elektriautode järsu tootmismahu kasvu tõttu.“

Nõnda nagu mujal pandeemia mõjul, on ka NOTEs saanud veebikoosolekud ja kaugtöö töörutiini tavaliseks osaks. Samas on NOTE tootmisettevõte, mis tähendab, et olulisim osa ettevõtte tegevusest saab toimuda ainult tehases kohapeal. Talv ütleb, et COVID-19-ga võitlemiseks monitooritakse iga kuu ettevõttesiseseid piiranguid - vajadusel tehakse need rangemaks, võimalusel lõdvendatakse.

Pärnu mõistes on NOTE tehas suur tööandja - 2021. aasta kolmandas kvartalis töötas siinses üksuses 271 inimest. Koostööd tehakse Pärnumaa kutsehariduskeskusega, kelle elektroonika seadmete koostaja ja -tehniku erialade õppuritele pakutakse praktikakohti, samas koolitab ettevõte ise kohapeal monteerijaid.

Lähitulevikus soovib NOTE Pärnu üksus hoida tehase 10-protsendilist tootmiskasvu ja laiendada oma tootmishooneid. Praegu on ettevõttel Pärnus Reldori ärikülas tootmispinda kahes hoones kokku 3400 ruutmeetrit ning siinne tehas on NOTE AB kontserni suuruselt neljas tootmisüksus.

Miks on NOTE AB kontsern otsustanud Pärnus oma tootmisüksust hoida? „Oleme NOTE AB korporatsioonis tuntud hea kvaliteedi ja usaldusväärsuse poolest. Oleme lähedal lõppklientidele Euroopas, meie kompetents on kogu korporatsioonis kõrgelt hinnatud. Lisaks NOTE AB grupi ärijuhtidele otsime ja toome kliente sisse ka iseseisvalt. Klientide haldus toimub Pärnus“ selgitab Talv.

2020. aasta lõpetas NOTE Pärnu 1 498 611 euro suuruse kasumiga ning 2020. aasta müügitulu oli 34 644 111 eurot.

Fotode autor Reimo Ruubel

OÜ NOTE Pärnu

OÜ NOTE Pärnu

OÜ NOTE Pärnu

Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Mis on Pärnu aasta tegu 2021? Tee ettepanek!

Koroonaviiruse levikuga seotud teated

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid