Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
30.11.2021


Homme, 1. detsembril kell 14 avatakse Pärnus Ülejõe linnaosas 18 korteriga üürimaja.

Linna üürimaja on mõeldud mobiilsetele töötajatele ehk Pärnusse elama ja tööle asuvatele spetsialistidele.

Pärnu abilinnapea Irina Talviste sõnul on linna tänase koalitsiooni jaoks oluline toetada ettevõtjaid spetsialistide Pärnusse toomisel. „Üürimaja valmimine on hea näide, kuidas linn saab omalt poolt aidata kaasa kvalifitseeritud tööjõu puuduse probleemi lahendamisele. Rohu 119 pole pelgalt uus moodne ja kena kortermaja, vaid hoone, mis aitab täita linnaarengulisi eesmärke. Kui meie tööandjatel läheb hästi, võidab sellest terve Pärnu,“ märkis Talviste.

Pooltes uue üürimaja korterites on elanikud olemas: kaheksasse korterisse kolivad üksi või koos pereliikmetega elama spetsialistid, kes töötavad või asuvad peagi ametisse Pärnus tegutsevates tootmis-ja infotehnoloogiaettevõtetes ning haridusvaldkonnas. Kokku hakkab Rohu 119 majas esialgu elama 17 inimest.

Kümme korterit on praegu veel vabad ja nendesse elama asumiseks võtab linn vastu taotlusi. Üürileping sõlmitakse mobiilse töötajaga tema töösuhte ajaks, kuid mitte kauemaks kui kolmeks aastaks. Linnal on õigus üürileping ennetähtaegselt lõpetada, kui mobiilse töötaja töö- või teenistussuhe Pärnus on lõppenud ning inimene pole Pärnus vähemalt kolme kuu jooksul asunud muule töö- või teenistuskohale.

Vaata tingimusi lähemalt: Rohu 119 elamu eluruumide kasutusse andmine 

Rohu 119 majas on kahe- kuni kolmetoalised korterid, neist väikseimad 50 ja suurimad 74 ruutmeetrit. Igal korteril on rõdu ning korterid on sisustatud pea kõige elamiseks vajalikuga: olemas on köögi- ja garderoobimööbel, valgustid, kardinasiinid ning sanitaar- ja kodutehnika.

Kõigi korterite üürimääraks 4 eurot/m2 kohta kuus. Üür on aastaringselt sama, mis tähendab seda, et Pärnule omane üürituru hooajalisus Rohu 119 elanikke ei puuduta – nemad saavad olla kindlad, et neil suvekuudel üür ei kerki.
Igakuisele üürile lisandub tasu tarbitud kõrvalkulude eest. Iga korteri juurde kuulub üks parkimiskoht, lisaks on kortermaja ees parklas neli parkimiskohta külalistele ning maja kõrval uhiuus mänguväljak. Üürimaja rajati A-energiaklassihoonena, hoone katusel on üle 90 päikesepaneeli.

Hoone ehitas osaühing Optimus Ehitus. Optimus Ehituse projektijuhi Timo Luhari sõnul kulgesid ehitustööd hästi ning ehitaja püsis, vaatamata pandeemiale ja ehitusmaterjalide tarneraskustele, töödega graafikus. „Ka objekti lõpetamine, kasutusloa toimingud ja maja üleandmine tellijale sujus ladusalt,“ märkis Luhar.

Olmetingimused on linna uues üürimajas Luhari hinnangul väga head, korteritesse paigaldatud tehnika ja mööbel kvaliteetne ja korralik. „Jääb vaid soovida, et maja täituks elanikega ja et tulevased üürnikud toimetavad ja hoiavad linnavara heaperemehelikult,“ lausus Luhar.

Rohu tänava üürimaja projekti kogumaksumus oli pea 2,6 miljonit eurot. Sellest summast ümmarguselt miljon eurot moodustas SA KredExi toetus, miljon eurot oli linna omafinantseering ning veidi üle poole miljoni euro tuli riigilt Covid-19 investeeringutoetusena.

Hoone projekteeris Pärnu EKE Projekt AS, omanikujärelevalvet tegi Hansaarendus Grupp OÜ.


Foto: Viktor Tund

Rohu119 üürimaja. Foto: Viktor Tund


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid