Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
01.12.2021

Päästeameti ja kohalike omavalitsuste ühisprojekti „Kodud tuleohutuks“ käigus sai lõppeval aastal Pärnu linnas tuleohutuks kümme kodu.

„Kodud tuleohutuks“ toetus on mõeldud vähekindlustatud peredele nende kodude tuleohutumaks tegemiseks ehk inimestele, kes on kaotanud töö või kelle sissetulek on sedavõrd väike, et ei võimalda probleemiga ise tegeleda.

Majapidamised, mille elektri- ja/või küttesüsteemid vajaksid välja vahetamist või remonti, valivad välja kohalikud sotsiaaltöötajad koos piirkonna päästjatega.
Valiku tegemisel hinnatakse iga abisaajat eraldi, lähtudes muu hulgas näiteks sellest, kas konkreetses majapidamises elab alaealisi ja/või riskirühma kuuluvaid inimesi, kes ei suuda ise oma kodu elektri-ja/või küttesüsteeme ära remontida.

Läinud aastal, mil „Kodud tuleohutuks“ projekt üle-eestiliselt käivitus, parandati Pärnus tuleohutustingimusi seitsmes majapidamises, tänavu kümnes – neist seitse asub keskuslinnas ja kolm Audru osavallas. 

„Kõigis kümnes kodus korrastati lagunenud küttesüsteemid ja kahes kodus renoveeriti täiendavalt ka elektrisüsteem. Tööde kogumaksumus oli 42 501 eurot ja 60 senti, millest 22 000 eurot moodustas päästeameti poolt eraldatud riigieelarveline toetus ning 20 501 eurot ja 60 senti oli Pärnu linna panus,“ rääkis Pärnu linnavalitsuse poolt ettevõtmist juhtinud taristu- ja ehitusteenistuse projektijuht Alo Tomson.

Mullu eraldas päästeamet Pärnu kodudele projekti põhivoorus 20 000 eurot ning lisarahastusena veel 3724 eurot kolmelapselisele perele uue pliidi ja soojamüüri ehitamiseks. Linna omaosaluseks kujunes läinud aastal 18 265 eurot.

„Tänu tublidele sotsiaaltöötajatele ja päästeameti ennetusbüroole on omavalitsusel üldiselt hea ülevaade kohtadest, kus probleem on teravam ja nende kohtadega selle toetuse kaudu ka tegeletakse, ent tuleohutuse temaatika on kindlasti laiem. Meie senine kogemus on näidanud, et enim on inimestel endiselt probleeme lagunenud pliitide, ahjude ja korstnatega,“ tõdes Tomson.

Õnnetuse ennetamiseks peab iga majapidamine - nii nagu seadus ette näeb - kutsuma regulaarselt külla pädeva korstnapühkija, kes oskab küttesüsteemi korrasolekut hinnata.

Ahi või pliit võib küll paista väliselt korras, aga see ei tähenda ilmtingimata, et kogu küttesüsteem on tuleohutu. „Näiteks on üks enamlevinud probleeme korstnapitsi lagunemine. See on selline asi, mida inimesed ise reeglina ei märka, sest ega korsten sealt ülevalt katuselt ju eriti paista. Oleme näinud küllaldaselt olukordi, kus korstna otsal on segu kivide vahelt ära pudenenud ja korsten on pööningul sisuliselt lahtine, ning on vaid aja küsimus, kui sealt säde katuse alla pääseb.

Kutsume kindlasti inimesi üles pöörama sellistele probleemidele tähelapanu ning käituma oma elu ja vara kaitsmisel vastutustundlikult,“ märkis Tomson.

Kui inimene kahtleb oma kodu tuleohutuses ja soovib nõustamist, siis tuleks sellest teada anda päästeala infonumbril 1524.

Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid