Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
03.12.2021


Esmaspäeval, 6. detsembril on Soome iseseisvuspäev.

Pärnus heisatakse sel puhul kell 10 Vaasa pargis Soome riigilipp, kõlab Soome rahvushümn „Maamme“ ning tervitussõnad lausuvad Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja Soome suursaatkonna esindaja Mona-Liisa Louhisola. 

Sündmusel osalevad Pärnus elavad soomlased ning Pärnu Soome seltsi ja teiste siinsete Soomega seotud seltside/ühenduste esindajad.

Eestimaa suvepealinnal ja meie põhjanaabritel on head pikaajalised suhted: Pärnu on üks soomlaste lemmikkohti Eestis, Pärnus tegutseb palju Soome ettevõtteid ning paljudel soomlastel on siin ka kinnisvara. Tihedad sidemed hõimurahvaga on ka Pärnu haridus- ja kultuuriasutustel ning -seltsidel.

Äsja oma kümnendat tegevusaastat tähistanud Pärnu Soome seltsil on pea 500 liiget, kellest paljud elavad püsivalt Pärnus. Pärnu Soome seltsi liige Kaija Rytkoneni sõnul meeldib Pärnu tema rahvuskaaslastele, sest tegu on rahuliku, ilusa ja väikse linnaga, kus kõik teenused on kättesaadavad ning aasta läbi pulbitseb aktiivne ja kvaliteetne kultuurielu.

„Kui Tartu soomlased on valdavalt üliõpilased, Tallinnas pigem ettevõtjad, siis Haapsalu, Saaremaa ja Pärnu soomlased on enamjaolt pensionärid, kellele meeldib siinne sile mägedeta maastik,“ naljatab Rytkonen.

Vaasa auks nimetatud parkki on hea näide kahe sugulasrahva maa kahe linna – Vaasa ja Pärnu – pika ajalooga sõprussuhetest, mis algasid juba aastal 1956.
Mõlemas linnas tegutseb sõpruslinna-nimeline selts, mille eesmärk on edendada omavahelist koostööd kui ka koostööd teiste Soome ja Eesti piirkondade vahel.

Kuna kahe linna suhete algusest täitus tänavu 65 aastat, avatakse esmaspäeval, Soome iseseisvuspäeval, Vaasa pargis „Jalutuskäik Vaasas“.

Pärnu muuseum ootab Vaasa-Pärnu suhete kohta pildimaterjali. Täpsemat infot fotode kogumise kohta leiab muuseumi kodulehelt.

Detsembri kuuendat päeva on soomlased iseseisvuspäevana tähistanud alates 1919. aastast (Soome riik iseseisvus 1917), kui sellest sai üldine vaba päev koolides, kohtutes ja riigiasutustes. 1929. aastal sai 6. detsembrist tasuline puhkepäev ning 1937. aastal üldine pidu- ja puhkepäev. Iseseisvuspäev on Soomes lipupäev.

Iseseisvuspäeva puhul esineb Soome suursaadik Timo Kantola 6. detsembri varahommikul suursaatkonna Facebooki lehel eestikeelse videotervitusega.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid