Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
30.12.2021

Pärnu Postimehe lugejad valisid 15 kandidaadi seast Pärnu aasta teoks sisejulgeolekuhoone valmimise.

Rahvahääletusel osales 6318 inimest ja neist 926 (14,66 protsenti) pidas lõppeva aasta teoks just uue sisejulgeolekuhoone valmis saamist. Teiseks tuli elevantide tulek Pärnu rannaparki (713 häält) ja kolmandaks vabaajakeskuse OKOK avamine (710 häält.) 

Tammsaare puiestee ja Riia maantee ristmikul tänavu valmis saanud Pärnu sisejulgeolekumaja on koduks kuuele ametiasutusele: siin asuvad Lääne päästekeskus, häirekeskuse Pärnu keskus, kaitsepolitsei, siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskus (SMIT), Lääne prefektuur ja Pärnu politseijaoskond ning sotsiaalkindlustusameti ohvriabi.

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius meenutas, et uue politseimaja ehitamisest on Pärnus räägitud juba 1990ndate keskpaigast alates ning politseinikud on uue hoone ootuses elanud ligi veerand sajandit. „Nii endist Pika tänava politseimaja kui ka uut Tammsaare puiestee maja tihti külastava inimesena võin väita, et uue maja töötingimused ja kogu sealne lahendus on varasemaga võrreldes nagu öö ja päev: Pika tänava endine miilitsamaja oli juba moraalselt vananenud ja füüsiliselt väsinud ning arestimaja ja töötajate töötingimused ei vastanud enam ammu tänapäeva nõuetele.

Sisejulgeolekumajaks ristitud uus hoone on väga modernne, keerukate tehniliste lahendustega ja turvatsoonideks jaotatud hoone, mis vastab kõigile kaasaja – sarnaste funktsioonidega hoonete - nõuetele. Lisaks on ühe katuse alla koondatud erinevad ühiskonna sisejulgeolekut tagavad ametid: päästeamet, politseiamet, häirekeskus, SMIT jne. Ruumi on erineva pääste-ja politseitehnika hoiustamiseks, probleemiks on vaid kujunenud maja ümbruses töötajate autode parkimine, mis loodetavasti järgmisel aastal saab lahenduse eraldi parkla rajamisega töötajate autode,“ ütles linnapea.

Eesti suurima sisejulgeolekumaja arhitektid on Martin Aunin, Annika Aasmaa ja Marti Kahu ning sisearhitekt Urmo Vaikla. Hoone projekteeris Novarc Group, ehitas Tallinna ehitustrust, omanikujärelevalvet tegi Sweco EST.
Kompleksi suletud netopindala on ca 13 000 ruutmeetrit.

Riigi Kinnisvarale kuuluva Pärnu siseturvalisuse maja ehitamine algas rohkem kui kaks aastat tagasi. Mahukas ehitusprojekt läks riigile maksma üle 25 miljoni euro. Lisaks hoone rajamisele rekonstrueeriti Tammsaare puiestee Riia maantee ristmikust kuni Kooli tänava ristmikuni.

Mullu hääletasid inimesed Pärnu aasta teoks Raja lasteaia ja uue ujula valmimise.

Aasta tegu valivad Pärnu linnavalitsus ja Pärnu Postimees üheskoos alates 2006. aastast.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid