Jäta menüü vahele

 Ametiruumidesse kohale tulles peab järgima terviseameti nõudeid ja kandma maski. Loe lisaks...
 Vaktsineeri end koroona vastu! Vaata vaktsineeri.ee või helista 1247
• COVID piirangud ja nõuded


Pressiteated, uudised

Kesklinna silla seinamaal

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
04.01.2022


Pärnu linnavalitsus tellis kohalikult tänavakunstnikult Kryptikult seinamaali, mis hakkab hiljemalt mai lõpus kaunistama Kesklinna silla sadama poolset külge.

Maalil on kujutatud vanaaegse sadama jõevaadet. Selle autor Kryptik ehk kodanikunimega Kristjan Tamm on kaunistanud paljusid Pärnu elektri- ja sidekappe.

Aastatel 2013-2015 toimus Pärnus tänavakunstifestival „Sõnum seinal“, mille käigus kaunistati paljusid Jaansoni raja ääres ja kesklinnas asuvaid seinu. Eelmisel aastal tehtud Kesklinna silla remondi käigus värviti silla seinamaalid üle ja linnakujunduse spetsialistil Janno Poopuul tekkis mõte sild uute maalidega kaunistada.

Esmalt pöördus Poopuu kohaliku tänavakunstniku Kryptiku poole, kes ideest kinni haaras. Edaspidi on Poopuul kavas ka teiste Eesti tänavakunstnikega koostööd teha.

Pärnu üks tuntuimaid seinamaalinguid asub loovlinnakus, kuhu Edward von Lõngus “Surmatantsu” tegelased maalis. Kesklinnast, vana postimaja seinalt võib leida kunstnik Martin Rattase ja tema abilise Allan Lubergi tervet seina katva maali.

Poopuu sõnul on mitmete Võru korrusmajade seintel Navitrolla (Heiki Trolla) suured intrigeerivad pildid. Pärnu kaunimaks muutmiseks on tal kavatsus hakata kampaania „Värvid linna“ kaudu toetama korteriühistuid ja ettevõtteid, kes soovivad oma majadele kõrgetasemelisi seinamaalinguid.

„Tasub rääkida Edward von Lõnguse, Rattase ja teiste tuntud tänavakunstnikega. Kui inimesed kaasa tulevad, oleks sellised suured pinnad linnaruumiliselt väga nägusad,“ rääkis Poopuu.Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
444 8200
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Nädala eelinfo
Istungite päevakorrad ja ülevaated

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus

Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid