Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
05.01.2021


Pärnu linnavalitsus annab eelläbirääkimistega pakkumisel kasutusse kaks hooajalise kaubanduse ja teenuste maa-ala, mis asuvad Tammiste tee 1 ja Paide mnt 4a.

Tammiste tee 1 on ca 50ruutmeetrine plats ning jõeäärsel Paide mnt 4a alal on suurust 3000 ruutmeetrit. Mõlemad alad annab linn kasutusse 2022.-2026. aasta suveperioodideks.

Vibustaadioni, hooldekodu ja arenevate elurajoonide naabrusse jääv Tammiste tee 1 on pärnakatele teadatuntud koht, kus üle 20 aasta on tegutsenud väike burgerikiosk.

Pärnu linna ja Tammiste küla ühendava kergliiklustee äärde jäävale alale võib enampakkumise võitja püstitada uue müügikioski ja paigutada selle juurde suvekohviku inventari – lauad-toolid, päikesevarjud. Praegune Tammiste Burgeri kioskihoone kuulub ala endisele rentnikule, kelle rendileping linnaga lõppes sügisel.

Kuna pakutav kauplemisala asetseb tiheda liiklusega maantee ja paljukäidava kergliiklustee kõrval, saab tulevane rentnik soovi korral oma äri paremaks teenindamiseks rajada kioski juurde parkimisala.

Tammiste tee 1 enampakkumise alghind on 1000 eurot ühe suveperioodi eest (ilma käibemaksuta). Suveperioodi all peetakse silmas ajavahemikku 1. aprillist kuni 30. septembrini.

Teine pakutav maa-ala, Paide mnt 4a Pärnu keskuslinna ja Paikuse osavalla piiril, on mõeldud veesporditeenuse osutamiseks.

Siia saab paigaldada välja üürimiseks erinevaid veeatraktsioone, kaikohad ja ujuvsauna, lisaks tegeleda toitlustusega. Kuni rendilepingu lõppemiseni läinud sügisel toimetas kõnealusel alal Pärnu vanim paadilaenutus Lustipark.
Pakkumise tingimused näevad ette, et Paide mnt 4a tulevasel üürnikul on kohustus ehitada 2023. aasta hooaja alguseks jõekaldale betoonslipp ja võimaldada selle tasuta kasutamine. Lisaks võib rentnik paigutada kaldale kuni 60ruutmeetrise ühekorruselise müügikioski.

Pärnu linnavalitsuse ettevõtluse peaspetsialisti Argo Mättase sõnutsi on Paide mnt 4a veespordi-ja kalastustegevusteks väga hea koht: siin on pikalt olnud veesõidukite laenutus, mistõttu on piirkond inimestele tuttav ning kuna naabrid jäävad kaugele, saab rahulikult edendada nii mootoriga kui ka ilma mootorita veel liikumise teenuseid.

„Veeskamise võimalus, kaikohad ja ujuvsaun aitavad samuti tuua potentsiaalseid kliente ning nii tekib vajadus pakkuda kohapeal toitlustust. Ala plussideks on ka parkimiskohad, hea transpordiühendus ja kesklinna lähedus ning asjaolu, et Paide mnt 4a asub merele suhteliselt lähedal. Teist sarnast nii suurt ala Pärnu jõe ääres, kus saaks hooajaliselt tegeleda korraga mitme erineva vabaaja teenusega, linnal täna pakkuda pole,“ räägib Mättas.

Paide mnt 4a enampakkumise alghind ühe suveperioodi eest on 1000 eurot (ilma käibemaksuta). Suveperioodi all on mõeldud ajavahemikku 15. maist kuni 15. septembrini.

Mõlema maa-ala pakkumised tuleb linnavalitsusele esitada hiljemalt 10. jaanuar 2022 (kaasa arvatud).

Pakkumiste kohta jagab täpsemat infot Pärnu linna ettevõtluse peaspetsialist Argo Mättas.
Temaga saab ühendust telefonidel 444 8360 ja 5304 5746 või siis e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..


Täpsem info ja pakkumiste esitamise tingimused: Maa-alad hooajakaubanduseks ja teenuste pakkumiseks


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid