Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
07.01.2022

Pärnu linnavalitsus hakkab alates 10. jaanuarist vastu võtma avaldusi Pärnu ja tema osavaldade elanikelt, kes soovivad energiakulude hüvitamist.

Toetust on võimalik taotleda vaid oma peamise elukohaga seotud kulude hüvitamiseks. Pärnus on energiatoetust võimalik taotleda ainult Pärnu linna või mõnda tema osavalda registreeritud isikutel. See tähendab, et vähemalt ühe pereliikme elukoht peab rahvastikuregistri järgi olema Pärnu omavalitsuses.

Toetust makstakse üksikisikutele ja peredele, kelle kuu netosissetulek jääb alla mediaanpalga, mis on perekonna esimese liikme puhul 1126 eurot kuus. Pere iga järgmise vähemalt 14aastase liikme puhul lisatakse sellele 563 (koefitsient 0,5) ja alla 14aastase liikme puhul 337,8 (koefitsient 0,3) eurot. Näiteks kahe täiskasvanu ja kahe alla 14aastase lapsega perel on netosissetuleku piiriks 2364,6; kahe täiskasvanu, ühe vähemalt 14aastase ja ühe alla 14aastase lapsega perel 2589,8 ning ühe täiskasvanu ja ühe vähemalt 14aastase pereliikme puhul (see võib olla nii elukaaslane kui laps) 1689 eurot kuus.

Perekonna liikmeteks loetakse isikuid, kes elavad samas eluruumis ja keda seob ühine majapidamine. Abielus või vabaabielus isiku alaline või peamine elukoht on see, kus ta veedab suurema osa partneri või/ja lastega koos oldud ajast. Pere osaks loetakse ka neid, kes viibivad ajutiselt mujal, määravaks on nende peamine või alaline elukoht. Alla 18aastased noorukid oma vanematest eraldi perekonda üldjuhul ei moodusta.

Sissetulekuks peetakse tulumaksuga maksustatud tulusid pärast nende maksustamist. Nendeks võivad olla näiteks palk, pension, teisest sambast välja võetud raha, rendi- ja ettevõtlustulu ning dividendid olenemata sellest, kas tulu on saadud Eestist või välismaalt. Sissetulekute hulka ei arvestata toetusi ja kahjuhüvitisi.

Isikutele ja peredele, kelle sissetulek jääb alla kehtestatud piirmäärasid või on sellega võrdne, hüvitatakse septembrist (tagasiulatuvalt) kuni märtsini 80% arvetel toodud energia koguhinna sellest osast, mis ületab elektril 120 €/MWh (12 s/kWh), gaasil 49 €/MWh (4,9 s/kWh) ning kaugküttel 78 €/MWh (7,8 s/kWh).

Kõige lihtsam on kasutada rahandusministeeriumi kodulehel olevat energiahindade hüvitise kalkulaatorit, mis pärast pereliikmete arvu, leibkonna keskmine kuu netosissetuleku, kuu elektrikulu ja tarbitud kuukoguse sisestamist toetuse suuruse välja arvutab. Kalkulaatoris saab arvestusi teha täisühikutes. Hüvitise täpsema arvutuse teevad linnavalitsuse sotsiaalkonsultandid.

Kompenseeritakse 80% energiaarve sellest osast, mis ületab elektri, gaasi ja kaugkütte piirväärtusi. Toetuse alampiiriks on 10 eurot taotluse kohta. Kui ühe kuu hüvitis tuleb väiksem, võib esitada taotluse kuni nelja kuu peale kokku, et 10 eurot täis tuleks. Hüvitise ülempiiriks on 500 eurot kuus.

Kui teie netosissetulek on energiakulude hüvitamiseks sobiv ja energiaarved ületavad piirmäärasid, on teil kulutuste hüvitamise taotlemiseks neli võimalust. Esimene on kasutada e-teenindust, kuhu tuleb siseneda ID-kaardi, Smart-ID, Mobiil-ID või pangalingi kaudu.

Teiseks võimaluseks on täita kodulehel olev taotlusvorm ja saata e-kiri aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kolmas võimalus on saata taotlus postiaadressil Suur-Sepa 16, 80098 Pärnu linn, Pärnu linn.

Neljandaks võib ise tulla kas linnavalitsusse (Suur-Sepa 16), Mai (Metsa 14), Vana-Pärnu (Tallinna mnt 1), Rääma (Kaevu 27) hoolekandekontorisse, Audru (Pärna allee 7), Paikuse (Pärnade pst 11) või Tõstamaa (Sadama tee 2) osavallakeskusesse ja avaldus seal täita. Energiatoetuste menetlejad võtavad inimesi vastu esmaspäeviti ja teisipäeviti kell 8.30-12 ning kolmapäeviti ja neljapäeviti kell 8.30-12 ja 14-17.

Taotlusele tuleb lisada eluruumi energiatarbimist tõendavad dokumendid selle energialiigi kohta, mille kulude katteks toetust soovitakse. Arved peavad sisaldama tarbitud energiat (kWh või MWh või m3) ning selle maksumust eurodes.

Kui pere alaline elukoht erineb rahvastikuregistrisse kantud elukohast, tuleb lisada elukoha kasutamist tõendavad dokumendid. Vajadusel tuleb lisada ka tõendid makstud elatise ja täitemenetluses kinni peetud summade kohta (nende olemasolul).

Taotlusele lisatavaid energiaarveid on võimalik kõige lihtsamalt pdf-formaadis alla laadida energiamüüja iseteeninduskeskkonnast: Eesti Energia e-teenindusest, Eesti Gaasi e-teenindusest, Alexela iseteenindusest, Elektrumi iseteenindusest ja 220 Energia e-teenindusest. Lisainfot saab Eesti Energia blogist.

Vajadusel abistab teid sotsiaalkonsultant. Lisainfot saab energiatoetus.parnu.ee ja energiatoetuste vastuvõtuaegadel telefonil 444 8300.

Taotlusi energiakulude hüvitamiseks saab esitada 31. maini.
Lisainfo
Raul Kivi
kodutute hoolekande ja toetuste peaspetsialist
444 8130
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid