Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
14.01.2021

Eile õhtul restoranis Noot toimunud spordiauhindade galaõhtul “Tähesära 2021” tehti teatavaks Pärnu linna ja maakonna 2021. aasta parimad sportlased.

Enne parimate sportlaste tunnustamist kuulutati välja Eesti Kultuurkapitali elutööpreemia spordivaldkonnas, mille pälvis Enn Tasalain. Pärnumaa Omavalitsuste Liidu noore sportlase preemia pälvis Stefan-Lauri Mölder, edukas kreeka-rooma maadleja, kellel on näidata edukaid tulemusi ka sumo-, vaba- ja rannamaadluses.

Pärnu aasta naissportlane on discgolfimängija Kristin Tattar, kes saavutas mullu discgolfi Euroopa meistrivõistlustel teise ja maailmameistrivõistlustel viienda koha.
Pärnu aasta meessportlane on motosportlane Kevin Saar, kes tuli motokrossi Euroopa meistrivõistluste Quad-klassis hooaja kokkuvõttes esimeseks.

Neidude seas pälvis taas aasta juuniorsportlase tiitli jetisõitja Jasmiin Üpraus, kellel on eelmise aasta saavutustest ette näidata veemoto maailma meistrivõistluste etapivõit, hõbemedal slaalomsõidus ja rajasõidu pronksmedal. Noormeestest valiti aasta juuniorsportlaseks rannavõrkpallur Kaur Erik Kais, kes tuli koos Karmo Saviauruga Tais toimunud U19 rannavõrkpalli MMil üheksandaks.

Neidude arvestuses pälvis aasta noorsportlase tiitli Viola Hambidge. Hambidge püstitas eelmise aasta suvel Vilniuses 1500 meetri takistusjooksus Eesti U16 eaklassi rekordi ja tuli Balti meistriks.
Noormeestest tunnistati aasta noorsportlaseks kettagolfar Mathias Villota, kes saavutas Euroopa juunioride meistrivõistlustel teise koha.

Pärnu aasta veteransportlase tunnustuse pälvis Robert Trofimov, kellel on mullustest saavutustest ette näidata taekwondo Euroopa meistrivõistluste kuni 80 kilo kaaluvate veteranide esikoht.
Pärnu aasta tehnikasportlasteks on naistest Jasmiin Üpraus ja meestest Kevin Saar. Aasta parasportlaseks valiti Karmen Vask, kes tuli Euroopa meistrivõistlustel parakarates teiseks.

Aasta võistkonna tiitli sai paarisaeruline neljapaat, kes saavutas Tokyo olümpiamängudel kuuenda koha. Võistkonda kuulusid Allar Raja, Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo ja Jüri-Mikk Udam. Pallimänguvõistkondadest valiti aasta parimaks taas Pärnu Sadama korvpallimeeskond, kes saavutas Eesti meistrivõistlustel teise ja Eesti karikavõistlustel kolmanda koha.

Aasta noortevõistkond on spordiklubi Altius 4x100 meetri jooksu võistkond. U20 vanuseklassis tegid kuldse duubli ja kaitsesid mulluseid tiitleid Emmeliine Meriste, Kätlin Koplus, Elisa Annamaa ja Ann Marii Kivikas, kes triumfeerisid nii 4×100 meetri (48,71) kui väike-Rootsi ehk 100+200+300+400 meetri teatejooksus (2.18,95).

Pärnu aasta treeneriks valiti Pärnu Sadama korvpallimeeskonna peatreener Heiko Rannula. Aasta noortetreener on Pärnu jahtklubi purjespordikooli juhataja Elise Umb, aasta üllataja Pärnu Sadama korvpallimeeskond. Aasta spordiedendaja tiitliga tunnustati Erik Naissaart väliväljakute arendamise eest. Aasta sporditeoks valiti Pärnu Sadama korvpallimeeskonna teine koht Eesti meistrivõistlustel ning FIBA Europe Cup kvalifikatsiooniturniiri Pärnus korraldamine ja sellel osalemine.

Pärnu aasta rahvaspordivõistkond on jalgpallimeeskond FCP Pärnu, kes krooniti 64 võistkonna seast rahvaliiga A-tasandi tšempioniks. Aasta rahvaspordiürituseks valiti jalgpalliklubi Pärnu Poseidon korraldatud jalgpalliturniir Ettevõtete Karikas, mis oli mõeldud erinevatele ettevõtetele ja töökollektiividele üle Eesti.

Suvepealinna aasta spordivabatahtlikuks valiti Saima Rand, kes on 1972. aastast olnud aastajooksude vabatahtlik.

Lisaks Pärnu linna ja Pärnumaa aasta parimate sportlaste tunnustamisele nimetati tänavused Olümpialootuse stipendiaadid, kellest igaüks pälvib 1000 euro suuruse stipendiumi, millega Pärnu linn toetab andekate olümpiaalade noorsportlasi oma sportlikele eesmärkidele lähemale jõudmisel.

Samuti anti üle tänukirjad ümmargusi tegutsemisaasta juubeleid tähistavatele spordiklubidele ja tänumeened pikaaegse Pärnu ja Pärnumaa spordiliikumise arengusse panustamise eest. Juubeleid tähistasid Akrobaatikaklubi Tirel (10), Spordiklubi Ringi (20), Maadlusklubi LEO (20) ja Võimlemisklubi Rüht (30). Tänumeened pälvisid Leili Kukk, Eiki Lehemets, Helju Sutt, Mihkel Lembit, Kai Esna, Margit Schmidt ja Ramil Lipp.Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid