Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
14.01.2022


Pärnu linnavalitsus toetab igal aastal Pärnu abipolitseinike tegevust. Selle aasta alguses andis linn Pärnu abipolitseinike rühmajuhile üle 23 taktikalist seljakotti ja 22 taskulampi, aasta varem kinkis linn kohalikele vabatahtlikele korrakaitsjatele soojad talvekindad.

Pärnu politseijaoskonna abipolitseinike rühmajuhi Liina Pelbergi sõnutsi on abipolitseinike arv nii Pärnumaal kui ka Eestis laiemalt aasta-aastalt tõusnud. „Käesoleva aasta jaanuarikuu seisuga on Pärnumaal kokku 68 abipolitseinikku, kes panustavad kodukoha turvalisusesse. Meie suureks eesmärgiks on luua koostöös teiste ametkondadega kogu Eestit kattev abipolitseinike võrgustik,“ ütleb Pelberg.

Abipolitseinikke võetakse appi erinevatesse politsei töödesse. „Kõige enam on meie abipolitseinikke tänavapildis näha patrullimas tagamaks avaliku korda, liiklusjärelvalves ja lahendamas inimeste tehtud väljakutseid. Samuti osalevad nad vajadusel koos piirkonnapolitseinikuga kodukülastustel, relvahoiutingimuste kontrollides, Covid-19 viiruse tõttu riigis kehtestatud piirangutest kinnipidamise kontrolli tegemises, erinevatel reididel ja ennetustegevuses,“ räägib Pelberg.

Abipolitseinikud peavad ka koos veebipolitseinikuga eri sihtgruppidele loenguid internetihügieenist ja -ohtudest ning on abiks piiri- ja migratsioonijärelevalves (pistelised piiriületajate isiku, dokumendi ja sõidukite ja riigis viibimise õigusliku aluse kontrollid), kriminaalpolitsei tegevustes, teenindussaalides (kodanike teenindusse pöördumise põhjuse väljaselgitamine, abistamine fotoboksi teenuse kasutamisel, hajutuse tagamine), tõlke- ja arendustöös, abipolitseinike värbamisprotsessis ning koolituste läbiviimisel.

Pärnu politseijaoskond ja siinsed abipolitseinikud on head koostööpartnerid Pärnu linnavalitsuselegi.

Abipolitseinikuks kandideerijatega toimuvad kutsesobivusvestlused aastaringselt. Järgmine abipolitseinike I astme koolitus toimub 7.-21. märtsil.

Täpsemat infot tingimuste kohta leiab lehelt www.abipolitseinik.ee.


Pildil abipolitseinik Raido Laanela
Foto: Pärnu politseijaoskond

Abipolitseinik Raido Laanela
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid