Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
21.01.2022

Kuigi mõned punavalged päkapikumütsid on juba siit-sealt linnaruumist ära korjatud, tehakse suurema jõulukaunistuste maha võtmisega Pärnu keskuslinnas algust tuleval nädalal.

Esmaspäeval, 24. jaanuaril eemaldavad osaühingu Leonhard Weiss elektrikud tuled linna jõulupuudelt Keskväljakul ja Iseseisvuse väljakul, misjärel saab osaühing Meiers kuused utiliseerimiseks ära viia.

Pärnu linnaaedniku Anu Nurmesalu sõnul võtab kuuskede teisaldamine vähem aega kui nende ülespanek, küll aga tuleb sedasorti ettevõtmiste puhul alati arvestada ilmaga - kui on väga tuuline või sajune võib kaunistuste demonteerimise ja puude ohutu äraviimisega minna plaanitust pikemalt.

Ilm mängib rolli ka muude jõuludekoratsioonide teisaldamisel. „Viimaste nädalate heitlikud ilmaolud, kus õhutemperatuur on kord pluss- kord miinuspoolel ja lisaks sajab aegajalt, on mitmed valguselemendid aluse või maapinna külge kinni külmutanud ning nende eemaldamine võib olla üsnagi keerukas. Näiteks on mudaravila ja Koidula pargi purskkaevu kaunistused, aga ka näiteks valguskarud Lastepargi purskkaevu kaanel, aluspinna külge kinni külmunud. Võimalik, et nende ohutuks lahti võtmiseks tuleb meil oodata püsivaid plusskraade,“ selgitas Nurmesalu.

Järgemööda kaovad linnaruumist kõik teisedki pühaderõõmu pakkunud ornamendid. Kuna kaunistusi on palju, kulub ehete teisaldamisele paar nädalat. Parkidesse, purskkaevudele, ringristmikele ja enamkäidavate tänavatele üles pandud valguselemendid ning muud dekoratsioonid tuleb kõik ükshaaval demonteerida ja enne hoiule panekut üle kontrollida. Punavalged päkapikumütsid käivad enne hoiukohta minekut pesust läbi.

Päris kõiki valguslahendusi siiski maha ei võeta. Mõneks ajaks jääb üles Endla teatri esist ilmestav sinine valgusinstallatsioon, mis oma ilme ja tooni poolest passib vabariigi sünnilinnale pidulikku ilmet andma veel veebruariski.

Koidula pargi purskkaevu ümbritsev valguslahendus ning valgusketid Rannapargis, Brackmanni ja Vabaduse pargis ja Aia tänava alleel sobivad linnapilti muul ajalgi kui ainult jõuluperioodil ning need on üleval aastaringselt.
Peagi lähevad pühadekaunistused väljateenitud puhkusele ka Paikuse, Tõstamaa ja Audru osavaldade keskustes.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid