Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
27.01.2022


Alates veebruarikuust hakkab Pärnu linnavalitsus edastama lasteaiaarveid läbi ARNO infosüsteemi. Linna lasteaedades käivate laste perede jaoks tähendab üleminek seda, et edaspidi tuleb kohatasu ja söögiraha arve sellel e-posti aadressil, mis on ARNO süsteemis märgitud lasteaiaarve saajaks.

Oma andmed, sh meiliaadressi, sisestab vanem ARNO infosüsteemi siis, kui esitab Pärnu linnale kohataotluse. Ent seniajani oli nii, et ARNO süsteemis kontaktide all märgitud meiliaadress ei pruukinud olla see, kuhu vanem tahtis saada lasteaiaarvet.

Seetõttu palumegi ühel vanematest minna ARNO infosüsteemi ning määrata seal e-posti aadress, kuhu soovitakse lasteaiaarvet saada. Selleks tuleb ARNO keskkonda sisse logida, valida menüüst „Minu lapsed“, lapse juures valida nupp „Lapse info“ ning seejärel kontrollida lehe allosas „Maksjate andmete“ all arve saaja e-posti aadress üle.

Andmete ülevaatamine on vajalik ka neil, kel ARNO süsteemis märgitud e-posti aadress on juba sama, kuhu tuleb ka lasteaiaarve. Kahjuks ei võimalda süsteem aadresse automaatselt uuendatud ARNO moodulisse üle kanda.

Need vanemad, kellel arve tuleb otse internetipanka, ei pea midagi tegema – nende jaoks ei muutu midagi.

Uuele moodulile ülemineku tõttu võib veebruaris esineda ARNO süsteemis tõrkeid. Palume sellisel juhul mõne aja pärast uuesti süsteemi siseneda, et oma toiming lõpuni viia.

Pingutame selle nimel, et tõrkeid oleks minimaalselt ja et üleminek uuele moodulile oleks kasutajate jaoks võimalikult sujuv. Korduvate tõrgete korral palume neist anda teada oma lasteaia direktorile.
Juhime tähelepanu, et uuenduste tõttu võivad lasteaiaarved veebruaris saabuda mõningase hilinemisega.

Kuna lasteaiaarved hakkavad vanemateni liikuma läbi ARNO süsteemi, kuvab infosüsteem edaspidi arve maksjale lasteaiaarvete maksmiste ja laekumiste ajalugu.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid