Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
31.01.2022Pärnu Raeküla Kool ja Pärnu Ülejõe Põhikool on alustanud spordi- ja muusikaklassi astuda soovivate laste vanematelt avalduste vastuvõtmist, ülejäänud Pärnu munitsipaalkoolide esimestesse klassidesse määramine toimub haridusteenuste haldamise süsteemi Arno kaudu.

Raeküla kooli spordiklassi astumiseks tuleb täita taotlusvorm kooli kodulehel. Valida on kahe spordisuuna vahel – jalgpall või tennis. Jalgpalli näidistreening toimub 12. veebruaril kell 11 kooli võimlas (Käo tn 4), tennise näidistreening 19. veebruaril kell 11.00 Pärnu Tennisekeskuses (A. H. Tammsaare pst 39).

Ülejõe kooli esimese klassi muusikakatsetele registreerimiseks on vaja täita kooli kodulehel olev registreerimisvorm. Katsed toimuvad 16. ja 17. veebruaril kell 16-18 koolimajas (Tallinna mnt 40a) ruumis A305.

Pärnu Tammsaare Kooli keelekümblusklassi astumiseks peavad vanemad enne 5. märtsi taotluse esitama Arno kaudu. Ülejäänud linna munitsipaalkoolide või nende erisuunata klassidesse astumiseks lapsevanemad ise taotlust esitama ei pea, elukohajärgse kooli määrab linnavalitsuse haridusosakond ARNO abil, lähtudes koolitee pikkusest ja koolihoonete mahutavusest.

Aluseks võetakse lapse elukohaandmed rahvastikuregistrist 10. märtsi seisuga, esialgne koolivalik avalikustatakse Arnos 20. märtsil. Kui lapsele määratud elukohajärgne kool on sobiv, teeb lapsevanem Arno kaudu põhikooli vastuvõtutaotluse. Kui vanem ei ole nõus ja soovib elukohajärgset kooli muuta, tuleb hiljemalt 10. aprilliks Arnos esitada koolivahetustaotlus uue elukohajärgse põhikooli määramiseks.

Kui elukoha andmed on rahavastikuregistris Pärnu linna täpsusega, ei saa lapsele elukohajärgset kooli määrata. Selleks on vaja, et vanem teavitab haridusosakonda lapse tegelikust elukohast e-keskkonna ARNO teatise kaudu või e-posti teel enne 10. märtsi, siis määratakse lapsele koos teiste lastega samaaegselt elukohajärgne kool. Kui vanem teavitab haridusosakonda lapse tegelikust elukohast pärast 10. märtsi, määratakse elukohajärgseks kooliks elukohale lähim kool, kus on vabu õppekohti.

Koolikohustuse east noorema lapse kooli panemiseks peab lapsevanem teavitama lasteaeda või haridusosakonda enne 10.märtsi, siis määratakse lapsele teiste lastega samaaegselt elukohajärgne kool. Kui vanem teavitab pärast 10. märtsi soovist panna laps varem kooli, siis määratakse lapsele elukohajärgseks kooliks elukohale lähim kool, kus on vabu õppekohti.

Vaata lähemalt: vastuvõtt põhikooli Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid