Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
31.01.2022


Pärnu linna hajaasustusega piirkondades elavad Paikuse, Audru ja Tõstamaa osavalla pered, kes soovivad uuendada oma majapidamise joogiveevarustust, paigaldada puhastusseadmeid, rajada kanalisatsioonisüsteemi, ehitada aastaringselt ligipääsetavat juurdepääsuteed või paigaldada autonoomset elektrisüsteemi, saavad nendeks töödeks hajaasustuse programmist toetust küsida.

Avaldusi toetuse saamiseks saab hakata esitama 1. veebruarist ning avalduste vastuvõtt lõpeb 1. aprillil 2022.

Toetuse suuruseks ühe majapidamise kohta on kuni 6500 eurot, millele tuleb lisada vähemalt 33 protsendi suurune oma- ja kaasfinantseering. Kui taotleja on aastatel 2017-2021 hajaasustuse programmist juba toetust saanud, arvestatakse varasem toetussumma toetuse piirmäära sisse.

Toetuse taotlemiseks peavad füüsilisest isikust taotlejad ja kaastaotlejad olema alates selle aasta 1. jaanuarist katkematult sisse kirjutatud hajaasustusega maapiirkonnas asuvasse majapidamisse, mille elutingimusi soovitakse parandada.

Taotlejal ei tohi olla ajatamata riigimaksuvõlgu, taotluse esitamise päeval peab eelmise toetuse kasutamise aruanne olema omavalitsuse poolt kinnitatud. Toetuse abil tehtavad tööd peavad olema lõpetatud taotlusvoorule järgneva aasta 31. oktoobriks.

Hajaasustuse programmist toetust soovivatele Pärnu maaperedele annavad abi ja nõu projektijuhid, kelleks Paikuse osavallakeskuses on Velmo Narruskberg, Audru osavallakeskustes Peeter Viik ja Tõstamaa osavallakeskuses Väino Kaur.
Hajaasustuse programmi toetuse täpsemad tingimused ja taotlemiseks vajalikud vormid on kättesaadavad programmi lehel.

Toetus makstakse välja tööde teostajale pärast seda, kui tööd on tehtud, toetuse saaja on omafinantseeringu tasunud ja aruanne on kinnitatud.

2021. aastal esitasid Pärnu osavaldade elanikud hajaasustuse programmi kokku 90 taotlust, millest positiivse hindamistulemuse sai 66 taotlust. Neist 39 oli Audru, 12 Paikuse ja 15 Tõstamaa osavallast. 66st positiivse hindamistulemuse saanud taotlusest neljandik tuli lastega peredelt.

Riik panustas läinud aastal Pärnu maaperede elamistingimustesse parendamisse 106 475 eurot ning Pärnu linn 109 752 eurot ja 30 senti.

Vaata lähemalt: Hajaasustuse programmAnu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid