Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
03.02.2022


Pärnu linnavalitsuse perekonnaseisutoimingute- ja rahvastikuregistriteenistuses sõlmiti 2021. aastal 284 abielu. See on 48 abielu võrra enam kui aasta varem.

Kui ülemöödunud aastal oli veebruar tavatult menukas pulmakuu, siis mullune küünlakuu Pärnus abiellumiste rohkusega silma ei paistnud: 2021. aasta veebruaris registreerisid siinsed perekonnaseisuametnikud tosin, ent 2020. aasta veebruaris suisa 25 abielu.

Tänavune vastlakuu tuleb Pärnu linnavalitsuse perekonnaseisutoimingute- ja rahvastikuregistriteenistuse juhataja Kristina Artma sõnutsi tunamullusega sarnane. „Sel aastal on 24 paari avaldanud soovi abielluda just nimelt veebruaris.

Maagilisteks kuupäevadeks on tänavu 2., 12. ja 22. veebruar, nende kolme päeva peale kokku tuleb meil 15 abielu registreerimist. Kõige nõutum päev on 22. veebruar, mil oma kooselu soovib vormistada kaheksa paari. Kui aga aastat edasi vaadata, on näha, et abiellumiste kalender läheb aina tihedamaks, mis on ka ootuspärane, kuna mai lõpp ja suvekuud on Eestis pulmade pidamiseks lemmikaeg,“ tõdes Artma.

Eelistatuim abielutseremoonia läbiviimise koht oli mullu Pärnu linnavalitsuse suur saal, samas oli möödunud aasta ses mõttes eriline, et tervelt 29 korral panid Pärnu perekonnaseisuametnikud pruudi ja peigmehe paari väljaspool ametiruume.

„Toredaid kohti, kus öelda oma jah-sõna, Pärnumaal leidub. Oleme mereäärne maakond ja kindlasti on siinne ilus loodus asukohavalikul paljude paaride jaoks määrav. Samas ei pea vabas õhus toimuvat abielutseremooniat korraldama ilmtingimata suvel. Aasta tagasi veebruaris sõlmisin abielu Ammende villa lähedal Rannapargis, kus kasvab üks põneva välimusega puu. Koht oli paaril endal välja valitud. Peigmees oli pärit riigist, kus on aastaringselt suviselt soe. Tol päeval oli Pärnus kaunis talveilm ühes korraliku lumega, usun, et peigmehe jaoks oli see väga eksootiline elamus,“ meenutas Artma.

Ka Ammende villa ise oli läinud aastal üks populaarsemaid tseremoonia paiku, ent ametnikke kutsuti abielusid sõlmima mujalegi: näiteks koduõue, turismitaludesse, Tahkuranna golfikeskusse, Pärnu randa ja muuli juurde, Aloha surfikeskusse ja keskaegse Punase torni hoovi.

Neid kosjamõtetega paare, kellest üks või mõlemad on pärit välisriigist, jõuab Pärnu perekonnaseisuametnike juurde aasta-aastalt aina enam. Mullu oli Pärnus paariminejate seas Kuuba, Puerto Rico, Kolumbia, USA, Suurbritannia, Venemaa, Valgevene, Soome, Prantsusmaa, Holland ja Ukraina kodanikke.

„Sellekski aastaks oleme juba saanud avaldusi, kus üks või mõlemad abiellujatest on pärit mujalt. Enamus Pärnus abielluvatest välismaalastest ei ela Pärnus ega isegi mitte Eestis. Pärnusse tulevad nad just seepärast, et soovivad oma pulmi pidada siin,“ märkis Artma.

Üldse tehti 2021. aastal Pärnu linnavalitsuse perekonnaseisutoimingute- ja rahvastikuregistriteenistuses kokku 4254 kannet ehk erinevaid perekonnasündmustega seotud toiminguid. Lisaks tehti veel 3214 kannet, mis olid seotud erinevate elukoha muudatustega rahvastikuregistris.

Tänavu veebruaris muutub Pärnu linnavalitsuse perekonnaseisutoimingute- ja rahvastikuregistriteenistuse nimi - alates 15. veebruarist kannab see nime Pärnu linnavalitsuse rahvastikutoimingute teenistus.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid