Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

25.02.2022


Pärnu linnavalitsus mõistab otsustavalt hukka Vene Föderatsiooni juhtkonna agressiooni iseseisva Ukraina riigi ja rahva vastu.

Venemaa presidendi 24.02.2022 tehtud otsus alustada sõda Euroopa ühe demokraatliku ja iseseisva riigi vastu, eesmärgiga hävitada rahva poolt valitud ja seaduslikud võimuorganid, on häbiväärne ja taunitav. Selle sammuga ohustatakse rahu ja julgeolekut kogu Euroopas.

Oleme solidaarsed Ukraina rahvaga ja valmistume andma, oma võimalustest lähtuvat, abi Ukraina kodanikele, kes on jäänud seal toimuvale sõjale jalgu.

Täname kõiki kodanikke ja ettevõtteid, kes on juba pakkunud oma abi Ukraina kodanike aitamiseks ning julgustame kõiki pärnakaid toetama Ukraina rahvast oma võimaluste piires. Kõigil on võimalik toetada Venemaa rünnaku all olevat Ukrainat ja teha annetusi ka Pärnus.

Ukraina Punane Rist on andnud teada, et seoses sõjaolukorraga Ukrainas vajavad inimesed erinevaid hügieenitarbeid (hambaharju, hambapastat, seepe, šampoone), beebimähkmeid, voodipesu, magamiskotte.

Tunnustan vabatahtlikke, kes on alustanud abi kogumist Ukraina elanike toetamiseks.

Eelseisval nädalavahetusel palume helistada annetuste üleandmiseks vabatahtlike kontakttelefonidele: Anne Ennok 505 5077 või Jana Ristimets 5348 6338.

Esmaspäevast kolmapäevani (28.02-02.03) kell 11–15 on võimalik annetused üle anda Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis. Kontaktiks on ülikooli haldur Sirje 514 3126.


Aitame üheskoos Ukrainat!


Pärnu linnavalitsuse nimel
Romek Kosenkranius


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid