Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
28.02.2022

Sotsiaalministeerium palub Ukraina põgenike elamis-, töötamis- ja muud abipakkumise võimalused sisestada MTÜ Eesti Pagulasabi kodulehel olevale vormile „Paku abi!“, põgenike, kel Eestis sugulasi või tuttavaid pole, majutamist korraldab sotsiaalkindlustusamet.

Eesti Pagulasabi kontaktisikuks on Anu Viltrop (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.), sotsiaalkindlustusameti kontaktisikuks Raivo Sults (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). Ka neil, kes soovivad põgenikke Eestisse tuua, palutakse oma tegevus koordineerida MTÜ Eesti Pagulasabi tugiteenuste juhi Anu Viltropiga.

Jooksvat infot Ukraina kodanike võimalustest Eestisse tulla ja siin viibida saab eesti, ukraina, inglise ja vene keeles veebiküljelt kriis.ee.

Punase Risti abi kogumisega tegeleb Pärnus Jana Ristimets (telefon + 372 5348 6338). Esmaspäevast kolmapäevani (28.02-2.03) kell 11–15 on võimalik annetused üle anda Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžis. Kontakttelefoniks kolledžis on +372 514 3126.

Lisaks kolledžile on annetuste kogumiskeskuseks Pärnus Sillakeskus (Papiniidu 5,  sissepääs maantee poolt). Annetusi võetakse vastu iga päev kell 11-19. Kogutakse ainult uusi esemeid: kasutamata hügieenitarbeid, voodipesu, tekke, patju, rätikuid. Lisaks on väga oodatud maiustused, puzzled, legod, värviraamatud, pliiatsid.

Toetamis- ja annetamisvõimalused leiate: Eesti Pagulasabi, Mondo ja Ukraina Kultuurikeskus, Punane Rist.
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid