Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
01.03.2022


Alates neljapäevast, 3. märtsist võtab Punane Rist Pärnus annetusi vastu Tallinna mnt 2 endistes Pärnamägede kohviku ruumides ja Papiniidu 5 asuvas Sillakeskuses.

Mõlemad kogumispunktid on avatud iga päev kell 11-19. Annetuste kogumist koordineerib Pärnus Jana Ristimets, kellele on soovitav eelnevalt telefonil +372 5348 6338 helistada, et teada saada, mille järele on hetkel kõige suurem vajadus.

„Näiteks eile oli kõige rohkem vaja mänguasju, täna aga juba maiustusi. Peale selle on puudus uuest voodipesust ja beebitoidust. Nii maiustuste kui beebitoidu säilivusaeg peaks olema vähemalt kolm kuud, voodipesu peaks olema uus, mitte kasutatud,“ rääkis Ristimets.

Ristimetsa sõnul kasutatakse Pärnus kogutavat abi Pärnu linna ja maakonda saabuvate põgenike aitamiseks, mitte ei saadeta seda Poola või Ukrainasse. „Loomulikult ei keeldu me ka abist, kui mõnes teises maakonnas kogutud asju vajatakse,“ lisas ta.

Teisipäeval ja kolmapäeval on võimalik annetusi viia Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžisse ja Sillakeskusesse. Kolledžis võetakse abi vastu kell 11-15, Sillakeskuses kell 11-19.

Lisaks asjade viimisele on Ukraina põgenike abistamiseks vaja raha. Annetamisvõimalused leiate: Punane Rist, Eesti Pagulasabi, Mondo ja Ukraina Kultuurikeskus.Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid