Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
01.03.2022


Alates tänasest, 1. märtsist saavad Pärnu keskuslinnas või osavaldades tegutsevad väikeettevõtted esitada Pärnu linnavalitsusele taotlusi ettevõtlustoetuse saamiseks.

Linna ettevõtlustoetus on mõeldud väikestele, kuni 50 töötajaga mikroettevõtetele, kel on potentsiaal ja soov minna välisturgudele, ent kellel napib selle sammu realiseerimiseks käibevahendeid.

Linna antavat toetust saavad ettevõtted kasutada toote- ja teenusearenduseks, tehnoloogiaalast nõu andva eksperdi kaasamiseks, toote- ja teenusearendusprojektide ning ekspordiplaanide koostamiseks, turu- ja tasuvusuuringute läbiviimiseks, tööalasteks täiendkoolitusteks, koolitusvisiitideks, välismesside külastamiseks ja neil osalemiseks ning eksportturgudele suunatud turundustegevusteks.

Oluline on, et toetust taotlev ettevõte oleks maksuvõlgadeta ning tegutsenud vähemalt ühe majandusaasta.

Taotluste esitamise tähtaeg on käesoleva aasta 30. märts.

Taotluse eelarves peab olema näidatud omafinantseering, mis moodustab vähemalt 30 protsenti projekti kogumahust.

Ettevõtetele makstavate toetussummade alammäär on 1000 ja ülemmäär 5000 eurot ühe taotleja kohta kalendriaastas.

Taotluste hindamisel lähtub komisjon kolmest olulisest põhimõttest: ettevõtte töötajate arv, maksutulu laekumine ja selle prognoos, teiseks ettevõtte käibemahu ja kasvu potentsiaal ning kolmandaks ettevõtte terviklik, pikaajaline strateegiline äriplaan, kus ettevõte peab tõestama, et tal on töötav, jätkusuutlik ja kasvupotentsiaaliga ärimudel. Ärimudel peab olema skaleeritav ning eelistatud on ekspordipotentsiaaliga ettevõtted.

Projekt tuleb ellu viia 12 kuu jooksul alates toetuse eraldamise otsusest ning toetus makstakse välja pärast projektitegevuste elluviimist.

Mullu määras Pärnu linn ettevõtlustoetust kümnele ettevõttele kogusummas 30 358 eurot ja 40 senti.


Vaata lähemalt: ettevõtlustoetusAnu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid