Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

PRESSITEADE
2. märts 2022Pärnu muusikud koos Eesti Punase Risti Pärnumaa Seltsiga korraldavad sel laupäeval kell 14 Pärnu Iseseisvuse väljakul heategevuskontserdi, et koguda Ukrainale esmaabivahendite ja sidumismaterjalide ostuks raha.

Kohalikud kultuuritegelased seisavad solidaarsuses ukrainlastega nende võitluses vabaduse nimel. Üritusel esinevad Mick Pedaja, The Boondocks, Sibyl Vane, Olavi Kõrre, Haldi, Andris Avamere. Ukrainakeelsete lauludega Pärnu Ukraina selts Vitšisna. Ukraina hümni esitab Pärnu Puhkpillimängijate Selts Saxon. Kõne peavad teiste seas Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja Riigikogu Eesti-Ukraina parlamendirühma liige Annely Akkermann ning Riigikogu liige Andres Metsoja ja Pärnu abilinnapea Irina Talviste. Kaitseliit pakub kõigile sõdurisuppi.

“Me tunneme, et sümboolne lipuke Facebookis ega sündmuste jagamine sotsiaalmeedias ei ole piisav. Soovime oma oskuste piires tugevamalt panustada ja päriselt kaasa aidata. On südantliigutav, et muusikud ideega vaid loetud tundidega kaasa tulid,” märkis ürituse produtsent Andres Tölp. “Me mõistame hukka Moskva poliitilised otsused, mis on viinud sõjani, ja seisame rahu ja vabaduse eest.”

"Midagi on vaja teha kohe ja praegu, et pisutki vaprale Ukraina rahvale toeks olla. Sõjamehed sõdivad, meie relvad on kaastunne ja abivalmidus,” leiab korraldaja Ants Välimäe. "Usun et igaüks meist püüab jõudumööda aidata. Meie, muusikud ja kultuurikorraldajad teeme seda nii, nagu oskame. Tule kohale ja anna oma panus – igaüks meist on oluline!”

Kontsert on tasuta. Väljakul kogub rahalisi annetusi Eesti Punane Rist. Kogutud raha aitab Ukrainasse saata hädavajalikke meditsiinilisi vahendeid.

Üritust korraldavad Ants Välimäe, Andres Tölp ja Janek Kivi. 
Üritust toetavad Heliala OÜ, PVX Music, ProEvent Services, Neat Biit Stuudio, Pärnu Hotell, G4S, Kultuuriväli OÜ ja Pärnu linnavalitsus

INFO: www.fb.me/e/18aQIfOQD


Ants Välimäe
53018846


Veebilehel kasutatakse küpsiseid