Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

rukkilillReedel, 23. veebruaril linnavalitsuses ja osavallakeskustes tööaeg 8–12
Head vabariigi aastapäeva!
Vaata ka: aastapäeva tähistamine Pärnus

Pressiteated, uudised

10.03.2022

Romek Kosenkranius
Pärnu linna kriisijuhtimise staabi juht/linnapea


Ukraina sõjapõgenikele mõeldud Pärnu ajutine vastuvõtupunkt lõpetas töö Pärnu linnavalitsuse ruumides ja andis eile, 9. märtsil vastuvõtupunkti tegevuse üle sotsiaalkindlustusametile (SKA).

Pärnu linn avas 4. märtsil ukrainlastele ööpäevaringse abiliini 444 8188 ja linnavalitsuse esimesel korrusel 24/7 töötava vastuvõtupunkti, mida juhtis sotsiaalosakonna juhataja Tõnu Poopuu. Sealt kaudu suunati sõjapõgenikke majutuskohta, anti esmane abipakk, korraldati Covid-testimist ja anti abivajajatele sotsiaalabi.

Sellel nädalal alustas linn koos SKA töötajaga mugavama ja püsiva vastuvõtukeskuse sisustamist ja mehitamist endise politseimaja ruumides ja mul on hea meel teatada, et eile, 9. märtsi õhtul kell 17 sai see vastuvõtupunkt valmis ja SKA töötajatele üle antud.

Abis punkti sisustamas ja korda seadmas käisid linnavalitsuse töötajad ja Kaitseliidu vabatahtlikud. Paljud asjad (arvutid, WIFI, kohvimasin, televisioon, mänguasjad, toiduabi, mööbel ja palju muud), et keskus saaks normaalselt töötada, muretses keskusele linn oma panusena.

Linnavalitsus seadis 48 tunniga keskuse tööks valmis ja andsime SKA kasutusse. Eile õhtul võttis SKA poolt määratud keskuse juht Irje Tammeleht linnavalitsuse poolt ettevalmistatud keskuse, infotelefoni, töökorralduse ja vabatahtlikute nimekirjad üle. Keskus tegutseb jätkuvalt 24/7, nüüd siis vanas politseimajas ja keskuse juht on eilsest Irje Tammeleht.

Täname kõiki neid ettevõtteid ja majutusasutusi Pärnu linnas, kes meid toetasid ja majutasid selle perioodi jooksul põgenikud oma majja ja pakkusid abi neile!

Samuti tänan vabatahtlikke Punasest Ristist ja Kaitseliidust, kes meil sellel perioodil abiks olid ja jätkavad nüüd SKA abistamist Pärnusse saabuvate põgenike vastuvõtmisel ning linnavalitsuse töötajaid, kellest osad käisid vabatahtlikuna abiks keskuse ettevalmistamistöödel. Linnavalitsus lasi taastada veevarustuse ja kanalisatsiooni, mis oli juba välja võetud, tõi majja tagasi interneti ja koristasid ning sisustasid tühjaks jäänud ruumid.Fotodel köögi varustamine nõude ja joogitarvetega, sisustustööd ja mööbli kokkupanemine põgenike puhke- ja mängutoas, vaade ema-lapse toale ja menetlussaalile.
Fotod: Pärnu linnavalitsus

Ukraina sõjapõgenike vastuvõtupunkt Pärnus (Pikk 18)
Ukraina sõjapõgenike vastuvõtupunkt Pärnus (Pikk 18)
Ukraina sõjapõgenike vastuvõtupunkt Pärnus (Pikk 18)
Ukraina sõjapõgenike vastuvõtupunkt Pärnus (Pikk 18)
Ukraina sõjapõgenike vastuvõtupunkt Pärnus (Pikk 18)

Veebilehel kasutatakse küpsiseid