Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
16.03.2022



Pärnu linnavalitsus kavatseb teha volikogule ettepaneku keelata alkoholimüük Pärnus ja tema osavaldades reedeti ja laupäeviti kell 4-10 ning teistel nädalapäevadel kell 2-10.

„Oleme seda kaua arutanud ja leidnud, et pakutavad kellaajad on mõistlik kompromiss ettevõtjate ja elanike huvide vahel. Kaalume kõiki nüansse ja oleme valmis nendega arvestama,“ ütles abilinnapea Irina Talviste.

Linnavalitsus ei taha alkoholimüügi piiramise eelnõud ette valmistada kabinetivaikuses, vaid arutada seda ettevõtjatega, keda müügikeeld puudutab. Selleks kutsuti ettevõtjad eile keskraamatukogu saali, kus piirangu üksikasju arutati.

Esmalt sai sõna Pärnu politseijaoskonna juht Üllar Kütt, kelle jutu järgi suureneb õigusrikkumiste arv vastu hommikut. „Mida kauem on aega alkoholi tarvitada, seda hullem on olukord hommikul,“ lausus Kütt.

Küti sõnul vähenesid alkoholiga seotud politsei väljakutsed koroonapiirangute ajal nii Tallinna kesklinnas kui Pärnus ligi kolmandiku võrra. Varajastel hommikutundidel on suurem tõenäosus kohtuda kas alkoholi- või narkojoobes autojuhtidega, kõige enam on neid hommikul kella viie-kuue vahel ja tööpäeva lõppedes.

Linnavalitsus on ümber korraldamas korrakaitseametnike tööd, kes seni pöörasid põhitähelepanu bussipiletite kontrollimisele ja parkimise korraldamisele. Tulevikus tahetakse rohkem teha koostööd politseiga, et linnaruum oleks puhas ja turvaline.

Piirangutest kuulnud ettevõtjad suhtusid kavatsusse erinevalt. Majutuskohtade huvi on, et kliendid saaksid öösel rahulikult magada, pikalt avatud meelelahutuskohtadele mõte ei meeldinud. Kui kella neljase piiranguga oldi veel enam-vähem päri, siis kell kaks alkoholimüügi lõpetamist peeti liiga varajaseks, eriti suvekuudel.

„Kell kaks ja neli oli suurte kompromisside tulemus, laual olid ka karmimad kellaajad,“ kirjeldas Talviste poliitikute seas toimunud arutelu.

Ettevõtjad soovisid, et kell neli algavat piirangut rakendataks ka päev enne riigipühi, sest paljud riigipühad on nädala keskel. Talviste pidas seda mõistlikuks ettepanekuks.

Ettevõtjad tundsid muret, et Pärnu tähtsus turismisihtkohana pärast alkoholimüügi piirangute kehtestamist väheneb. Linnavalitsuse esindajad polnud päri, et Pärnusse ainult öise pidutsemise pärast tullakse. Talviste sõnul arutatakse sarnaseid piiranguid ka teistes Eesti linnades.

„Siit on palju häid mõtteid kaasa võtta,“ ütles Talviste kohtumise lõppedes. Esialgse plaani kohaselt arutatakse alkoholimüügi piiranguid aprillikuu volikogu istungil, millal need kehtima hakkavad, on veel lahtine.



Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid