Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
04.04.2022


Pärnu linnavalitsus tegi volikogule ettepaneku keelata alates 1. septembrist kogu Pärnu linna haldusterritooriumil alkohoolse joogi jaemüük kohapeal tarbimiseks esmaspäevast reedeni kell 2-6 ning laupäeval, pühapäeval ja riigi- ja rahvuspühadel kell 4-7.

Piirang puudutab meelelahutuskohti, mis on avatud varahommikuni. Kauplustes on alkoholimüük üleriigiliselt lubatud kell 10-22. Lisaks müügile on eelnõu järgi piirangu kehtivuse ajal keelatud igasugune alkoholi tarbijale üleandmine, et vältida alkoholi pakkumist näiteks alkohoolset jooki sisaldava sissepääsupileti, klubikaardi vms alusel.

Majutusettevõtetes võib piirangu kehtivuse ajal alkohoolseid jooke külalisele üle anda toitlustades, toateeninduse kaudu või majutusruumi minibaarist. Piirang ei kehti 1. jaanuaril ja 24. juunil, avaliku ürituse raames võib piirangust kõrvale kalduda üksnes avaliku ürituse loa alusel.

Linnavalitsus on eelnõud ette valmistanud pikalt ja kohtunud erinevate huvigruppidega. Esialgu oli kavas alkoholimüüki piirata hommikul kella kümneni ja kehtestada piirang juba suvel. Pärast kohtumist ettevõtjatega leiti, et koroonapiirangutest mõjutatud ettevõtjatele võiks siiski teha sel suvel järeleandmisi.

Abilinnapea Irina Talviste sõnul on pakutavad kellaajad mõistlik kompromiss ettevõtjate ja elanike huvide vahel. Algul olid kõne all karmimad piirangud kui kell kaks või neli alkoholimüügi lõpetamine.

Enne koroonapiiranguid on linnavalitsus saanud hulga kaebusi elanikelt ja majutusettevõtetelt, keda varahommikused pidutsejad häirivad. Politsei andmetel suureneb õigusrikkumiste arv meelelahutuskohtade lahtioleku aegadel ja siis, kui pidutsejad koju hakkavad minema.
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid