Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
04.04.2022


Pärnu linnavalitsus tunnistas tänasel istungil Audru osavalla tänavavalgustuse taristu rekonstrueerimise riigihanke võitjaks osaühingu Leonhard Weiss.

Audru alevikus läheb renoveerimisele 73, Papsaare külas 54 ja Lavassaare alevis 89 valgustuspuntki. Osavalla tänavavalgustust soovis uuendada kuus ettevõtet. Leonhard Weissi pakkumus oli koos käibemaksuga 479 974 eurot ja 80 senti.

Pärast vaidlustusaja lõppemist saab linnavalitsus ettevõttega lepingu sõlmida, tööde valmimisaeg on tuleva aasta veebruaris.

Audru osavalla tänavavalgustuse uuendamine on osa suuremast tänavavalgustuse renoveerimise projektist, mille käigus uuendatakse valgustussüsteemi kõigis kolmes Pärnu osavallas ja Pärnu keskuslinnas Ülejõe linnaosas.

Projekti tulemusel asendatakse neis piirkondades amortiseerunud paljasjuhtme-õhuliinid maakaabliga ning betoon- ja puitpostid metallpostidega. Kohtades, kus on juba metallpostid ja maakaabel, vahetatakse naatriumpirniga valgustid kaasaegsete energiasäästlike LED-valgustite vastu.

Kokku läheb uuendamisele 874 tänavavalgustuspunkti, neist 193 Tõstamaal, 226 Paikusel, 239 Ülejõel ja 216 Audru osavallas.

Paikuse, Ülejõe linnaosa ning Tõstamaa tänavavalgustuse taristu renoveerimise hanked on ettevalmistamisel.

Pärnu linna tänavavalgustuse renoveerimise teist etappi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest 1 173 867 euro ja 20 sendiga.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid