Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
14.04.2022


Lumikate on taandunud ja kevadised heakorratööd saavad hoo sisse. Sellega seoses tuletab Pärnu linnavalitsus meelde, et Pärnu linna ja selle osavaldade tihedalt asustatud ning hoonestatud elamualadel on puuokste, -lehtede ja muude haljastusjäätmete põletamine keelatud.

Tihedasti asutatud aladel on haljastusjäätmete põletamine Pärnu linnas keelatud nii linna heakorraeeskirja kui ka jäätmehoolduseeskirja järgi. Bioloogiliste aiajäätmete lõkkes, grillil või muus tulekoldes hävitamine saastab õhku ja õhusaaste kahjustab tervist.

Kokku riisutud okste, lehtede, sambla, rohu jms käitlemiseks on kõige loodussõbralikum moodus need jäätmed ise aias kohapeal ära kompostida. Oksi võib ka purustada ja kasutada aias multši, täite- või kattematerjalina.

Pärnu keskuslinnas saab AS Ragn-Sellsilt tellida taimede, puulehtede, muru jms haljastusjäätmete tasuta äravedu. Tasuta veoks tuleb kokku riisutu pakendada biolagunevatesse kottidesse või konteinerisse, kus ongi vaid biolagunevad aiajäätmed.

Aiajäätmete äraveo soovist tuleb aiaomanikul Ragn-Sellsile ise teada anda telefoninumbril 606 0439 või e-posti teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Pärast tellimuse esitamist teatab Ragn-Sells päeva, millal vedu toimub.

NB! Vedu tuleb kindlasti tellida, sest biolagunevaid kotte ei saa pikalt õues hoiustada - need hakkavad lagunema.

Pärnus saab biolagunevaid kotte osta näiteks Pakendikeskusest Pae 1 ja ehituspoodidest. Biolagunevaid kotte müüvad ka paljud veebipoed. 

Pärnu Haldusteenuste kontoris (Suur-Sepa 16) praegu biolagunevaid kotte osta ei saa.

Haljastusjäätmete kogumiseks sobivad ka tavalised plastikust konteinerid, mida müüakse ehitus- ja aianduskauplustes. Samuti saab konteineri jäätmevedajatelt rentida või osta.

Kolmas võimalus on viia aiajäätmed ise OÜ Paikre prügila kompostimisplatsile. Puuoksi-kände ja muid haljastusjäätmeid võetakse Paikre kompostimisplatsil vastu aastaringselt. Tegemist on tasulise teenusega.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid