Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Rukkilill

Reedel, 19. augustil on linnavalitsus ja osavallakeskused avatud 8–15
Laupäeval, 20. augustil taasiseseisvumispäev
Häid pühi!

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
18.04.2022


Pärnu linnavalitsus paneb kodanikele südamele, et tänavatele kuudeks või kauemakski seisma jäetud autod risustavad linnapilti ja takistavad heakorratöid. Ajapikku muutuvad sellised sõidukid autoromudeks, mis võtavad ära väärtuslikku ruumi ja hõivavad linnas parkimiskohti.

Pärnu linnavalitsuse linnamajanduse osakonnale on teada antud mitmetest sellistest sõiduautodest, mille puhul võib arvata, et need ei ole enam ammu kasutuses. Linnamajanduse osakonna ametnikud fikseerivad olukorra kohapeal fotodega, seejärel võetakse ühendust mootorsõiduki omanikuga ja talle selgitatakse sõiduki äraveo võimalusi.

Tasub teada, et romud on keskkonnaohtlikud jäätmed ja need peaksid kindlasti jõudma jäätmekäitlusse. Keskkonnaministeerium korraldab koostöös Eesti autolammutuse liidu ja vanametalli kokkuostjatega sügiseti üle-eestilist romusõidukite kokku kogumise kampaaniat, kus autoomanikud saavad oma vanale kasutuna seisvale sõiduvahendile tellida tasuta äraveo. Romukampaania käigus ära antud sõiduki kohta antakse omanikule vajalik tõend.

Autoomanikel on ka endil võimalik romust vabaneda, selleks peab sõidukiomanik valima jäätmekäitleja, kellel on lammutuseks vastav keskkonnaluba.
Keskkonnalubadega töötlemiskojad suudavad iga romusõidukit taaskasutada. Näiteks saab romudest varuosi nagu uksed, tuled, peeglid ning neist on võimalik ka ringlusse võtta rehve ja metalle. Teisalt aga saab keskkonnale ohtlikud komponendid, nagu õlifiltrid ja akud, suunata õigesse käitluskohta.

Ebaseaduslikud lammutused ei väljasta sõiduki omanikule lammutustõendit ega registreeri end sõiduki uue omanikuna liiklusregistris. Nii jääb heas usus müüdud või ära antud sõiduk vana omaniku nimele. Kasutuselt kõrvaldatud sõiduk kustutatakse aga registrist ainult lammutustõendi alusel.
Autolammutused leiab Eesti autolammutuse liidu kodulehelt.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069 
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid