Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
26.04.2022


Pärnu linnavalitsus kuulutas eilsel istungil välja „Värvid linna!“ kampaania, millega linn toetab kinnisvaraomanikke ehitiste värvikuue värskendamisel, kompenseerides neile osaliselt hoonete, sh abihoonete, või ka näiteks piirdeaedade ja katuste värvimisega seotud kulud.

Värvikampaania laiem eesmärk on väärtustada kohalikku elukeskkonda, parandada Pärnu linna visuaalse ilmet, säilitada olemasolevat puit- ja kiviarhitektuuri ning aidata kaasa ehitiste välisilme korrastamisele.

Alates käesolevast aastast toetab Pärnu linn värvikampaaniaga ka hoonete fassaadidele seinamaalingute ehk muraalmaalide tegemist.

Pärnu linnavalitsuse linnakujunduse spetsialisti Janno Poopuu avaldas lootust, et seinamaalinguteks vajalike värvide ostmise toetamine võiks pärnakates tekitada huvi katta oma hooned (osaliselt) põnevama lahendusega kui kanda maja välisseintele lihtsalt uus kiht värvi.

„Pärnu keskuslinnas ja osavaldades võiks olla rohkem selliseid elu- ja ärihooneid, mida katavad seinamaalingud. Oleks ju väga tore kui näiteks suurte korterelamutega rajoonides, nagu Mai piirkond, näeks majade otsaseintel ühtlase värvipinna asemel hoopiski muraalmaale. Maalingud rikastaksid oluliselt meie linnaruumi,“ märkis Poopuu.

Seinamaalingute tegijaid-kunstnikke on Poopuu kinnitusel päris palju. Kui hooneomanikul ja kunstnikul on võimalik eskiislahendus valmis, võiks oma ideed ka Pärnu linnavalitsuse linnakujunduse spetsialistiga jagada. „Saame siis koos hinnata, kuidas soovitud lahendus nii konkreetse hoone kui ka selle ümbrusega sobib,“ selgitas Poopuu.

Värvikampaaniast võivad osa võtta kõik Pärnu linnas (sh ka osavaldades) ehitisi omavad füüsilised ja juriidilised isikud – eramajade omanikud, korteriühistud, asutused (v.a linnaasutused) jne.

Osalemiseks peab ehitise omanik esitama Pärnu linnavalitsusele kirjaliku avalduse. Avaldusi kampaanias osalemiseks linnale esitada kuni käesoleva aasta 31. oktoobrini (kaasa arvatud).

Vaata lähemalt: avalduse vormid ja esitamise võimalused

Kui avaldus ja foto on ära esitatud, edastab linnavalitsuse planeerimisosakond isikule kirjaliku teate tema kampaanias osalemise kohta.

Kampaania tingimustega ei piirata ega suunata osalejate eelistusi värvitootjate ega edasimüüjate valikul. Värviostul rakenduvad tavapärased, kaupluste vm edasimüüjate poolt korraldatavad allahindlused, kliendikaardi soodustused jne.

Linnavalitsus hüvitab kampaaniast osalenud ja tähtajaks värvimistööd lõpetanud juriidilisele või füüsilisele isikule osa värviostuga seotud kuludest. Kulud hüvitatakse, kui värvimistööd on teostatud tähtajaliselt ehk hiljemalt käesoleva aasta 23. oktoobriks.

Kulude hüvitamise suurus sõltub ehitise omaniku omaosaluse (värvikoguse maksumuse) suurusest. Kuluhüvitised on diferentseeritud järgmiselt:
• 10 –150 liitrise värvikoguse (omaosaluse) puhul on hüvitatav summa 50 protsenti värvi maksumusest;
• 151 liitrise ja enama värvikoguse (omaosaluse) puhul on hüvitatav summa 40 protsenti värvi maksumusest, kuid mitte rohkem kui 4000 eurot.

Toetuse maksimummäär on varasemaga võrreldes tõusnud: enne oli see 2500, nüüd aga 4000 eurot.

Planeerimisosakond hindab kampaanias osalenud ehitisi 7. –11. novembrini.

Kuluhüvitised makstakse välja pärast kampaania lõppu. Vastava otsuse tegemiseks esitab ehitise omanik linnavalitsusele kampaaniaga seotud värviostu kuludokumendid. Linnavalitsus kontrollib kuludokumentide õigsust ja värvimise tulemust ning kinnitab kampaania tulemused.

2021. aastal toetas Pärnu linn 16 eraisikust majaomaniku, viie korteriühistu ning ühe majaomanikust osaühingu värviostuga seotud kulutusi kokku 7478 euro ja 74 sendi eest. Kampaania abil tehti ära erinevaid värvitöid: värske värvikuue said nii piirdeaiad, fassaadid kui katusedki.

Kampaaniat „Värvid linna“ on Pärnus korraldatud alates 2000. aastast.Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid