Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
03.05.2022


Pärnu linna hajaasustusega piirkondades elavad erateede omanikud saavad Pärnu linnavalitsuselt teede parandamiseks kruusa taotleda. Taotlusi kruusa saamiseks saab esitada alates 15. maist kuni 15. juunini (kaasa arvatud).

Ühele eratee omanikule antakse kruusa üks kord kolme aasta jooksul. Kruusa eraldatakse sajameetrise eratee lõigu kohta 20 tonni, kuid mitte rohkem kui sada tonni ühe taotleja ja ühe eratee kohta.

Kruusaveo ja teele laotamise korraldab taotleja, kattes kõik töödega seotud kulud. Kruusavedu ja -laotamine peab olema ära tehtud hiljemalt 40 päeva jooksul pärast kruusa eraldamise otsuse jõustumist. Enne peab tee äärest olema eemaldatud liiklemist ja kruusa laotamist takistav võsa või muu taimestik.

Lisainfo ja taotlusvorm

Digiallkirjastatud taotlus tuleks saata hiljemalt 15. juuniks e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Kes eelistab taotluse ise kohale toimetada, võib selle allkirjastada ja viia Pärnu linnavalitsuse (Suur-Sepa 16) või Audru (Pärna allee 7), Tõstamaa (Sadama tee 2) või Paikuse (Pärnade pst 11) osavallakeskuse postkasti.

Infot ja nõu taotlusvormi täitmisel annab:
- Audru osavallas Vahur Kobolt telefonil 504 9564 või e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.,
- Tõstamaa osavallas Anu Peterson telefonil 55 589 798 või e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ja
- Paikuse osavallas Velmo Narruskberg telefonil 444 8157 või e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Sel aastal, nagu ka mullu, on Audru osavallas planeeritud kruusatoetuseks 15 000 ning Paikuse ja Tõstamaa osavallas kummaski 7000 eurot. 
Eelmisel aastal said erateede omanikud Tõstamaa osavallas 550, Audrus osavallas 2203 ja Paikuse osavallas 340 tonni kruusa.


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid