Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
06.05.2022


Pärnu kesklinnast randa viiv Supeluse tänav muutub sel suvel taas autovabaks, olles 31. maist kuni 28. augustini (kaasa arvatud) kergliiklejate päralt.

Kasealleega palistatud Supeluse on üks suvise Pärnu olulisemaid tuiksooni kihades päikesetõusust päikeseloojanguni kuurordimelust ühes kõige sinna juurde kuuluvaga. Autoliikluse arvelt aasta kõige soojemaks ja rahvarohkemaks ajaks juurde võidetud pind võimaldab Supeluse-äärsetel söögikohtadel laieneda välikohvikutega kõnniteele, jättes samas ka inimestele liikumisruumi ning luues eeldused meelelahutuslikeks ettevõtmisteks.

Mõnusat äraolemist ja meeleolukat kulgemist – ehk midagi igaühele! - pakub teekond linnasüdamest randa või tagasi saabuval suvel varasemaga võrreldes rohkem.

Hooajalise terrassi avavad Supeluse ääres Poisi Eine, Villa Wesset, Karusselli puhvet ja Oliveri Aiakohvik. Soojaks ajaks laieneb oma aeda ka kohvik Supelsaksad.

Ukse löövad valla päris uued söögikohadki: Supeluse-Roosi nurgal hakkab tööle hommikueine- ja jäätisekohvik Roosi ning juulis Supeluse 3 valmivas kahekordses hoones 180-kohaline suverestoran Miami. Täiesti uue jäätisekohvikuga on lubanud välja tulla ka Oliveri aiakohvik.

Aga see pole veel kõik.

Villa Wesset plaanib algaval suvel panna rohkem rõhku muusikalistele elamustele ning esinejate jaoks rajatakse Wessetisse väike lava.

Karusselli puhvetis toimuvad reedeti ja laupäeviti traditsioonilised suveüritused, kus esinevad DJ-d ning nii nagu varasemalt ootab Supeluse-Karusselli ristmikul kõiki lapsi tiirutama autentne Lafayette’i karussell. Lisaks võõrustab Karusselli Kleidipuhvet juulis igal laupäeval põnevaid vintage- ja taaskasutuspoode mujalt Eestist.

Teisipäeviti kõlab Supeluses ehe folkmuusika ning ei saa välistada, et suvepromenaadi tosinasse autovabasse nädalasse lisandub veel muidki ettevõtmisi.

Supeluse suvepromenaad avatakse esmakordselt üritusega ja et tänav muutub autovabaks lastekaitsepäeval, on avasündmuski suunatud ennekõike väiksematele pärnakatele. Muudest suurematest üritustest on Supelusse planeeritud suvealguse tervitus „Tere, Pärnu suvi“ 21. juunil, tänavatoidufestival Pärnu maitsete uulits 30. juulil ja festival Supeluse aastalaat 6. augustil.

Suvine liikluskorraldus Supeluse tänaval on samasugune kui oli mullu. Autoliiklusele suletud ala tähistavad liiklusmärgid. 

Liiklusskeem

Tänavat ilmestavad lillekastid ning puiestee kesklinnapoolses otsas võtab koha sisse värskes kuues Pärnule iseloomuliku kujundusega „pildiraam“. Nikolai-Supeluse nurgale toob Pärnu muuseum taas retrospektiivse näituse. Sel korral kõneleb fotodest koosnev väljapanek Supeluse tänava pikast ajaloost.

Suveks paigaldatakse Supelusse sõidutee kohale valgusketid. Siksakiliselt üle 500 meetrise tänavalõigu kulgev meeleoluvalgustite rida on loogiline jätk mullu Rannaparki üles riputatud valgusketile.

Kes pole Supeluses käinud, see pole ehedat suvepealinna melu näinud! Siit ka suvepromenaadile minejatele väike palve: arvestame seal liikudes üksteisega, nii ratastel vurajad rahulikumas tempos kulgejatega kui ka vastupidi.

NB! Supeluse tänava sulgemisega autoliiklusele ehk liiklusmärkide paigaldamisega tehakse algust 31. mai hommikul.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Veebilehel kasutatakse küpsiseid