Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
09.05.2022

Pärnu linn asutas vabatahtlikel annetustel põhineva fondi, mille eesmärgiks on Ukraina ja ukrainlastest sõjapõgenike abistamine Pärnu linna haldusterritooriumil.

„Sõda ei lõpe päevade ega nädalatega. Ukraina ülesehitamine ja ukrainlaste oma kodumaale tagasipöördumine kestab tõenäoliselt aastaid,“ selgitas fondi loomise initsiaator, Pärnu linnavolikogu liige Kristel Voltenberg.

Voltenbergi sõnul on vabatahtlik abi selles sõjas ennast juba õigustanud ning vabatahtlike annetustega saame jätkata Ukraina ja ukrainlaste abistamist ka edaspidi. Kõik inimesed ja juriidilised isikud, kes soovivad ukrainlasi aidata, saavad fondi raha kanda, tehes ülekande SEB Pangas asuvale linnavalitsuse kontole EE021010902001671005.

Fondist väljamaksete tegemiseks moodustati komisjon, kuhu kuuluvad kolm linnavalitsuse esindajat, kolm linnavolikogu esindajat ja üks kohaliku Ukraina kogukonna esindaja. Tänasel linnavalitsuse istungil nimetati linnavalitsuse poolseteks liikmeteks abilinnapead Varje Tipp, Meelis Kukk ja Riido Villup, volikogu valib oma esindajad 19. mail toimuval istungil.

Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid