Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
19.05.2022Esimesed tänavu Pärnu keskuslinna randade mereveest võetud veeproovide analüüsid näitasid, et suplusvee kvaliteet on Pärnu randades üldjuhul hea ning vaid Raeküla rannas ületab enterokoki bakterite hulk normi.

Käesoleva aasta esimesed veeproovid võeti 16. mail Raeküla, Mai, keskranna (Kuuse tn pikenduselt ja mudaravila juurest) ja Vana-Pärnu rannast. Nii Vana-Pärnus, keskrannas kui Mai rannas oli nii enterokokkide kui kolibakterite hulk alla normi.

Raeküla ranna merevees oli kolibaktereid alla piirmäära, aga enterokokke oli vees 150 (lubatud norm on 100).

Enterokokid ja kolibakterid on rahvusvaheliselt tunnustatud indikaatorid fekaalse reostuse määramisel. Üksikud proovid, kus bakterite sisaldus on veidi suurem, ei mõjuta vee kvaliteeti märgatavalt. Ent kui on juba keskmisest rohkem proove, kus bakterisisaldus suurem, või proove, kus baktereid palju kordi rohkem, tuleb rakendada vastavaid meetmeid.

Tasub märkida, et Pärnu rannaniite hooldavad veised olid Raeküla rannakarjamaal viimati läinud sügisel ehk enam kui pool aastat tagasi ning uus karjatamishooaeg pole veel alanud.
Samuti pole pärast jääminekut randades olnud üleujutusi ega suuri vihmasadusid, mis võinuks rannakarjamaalt mustust merre kanda.

Pärnu keskuslinna randade suplusvee seirekalendrit teostab Pärnu linnavalitsuse tellimusel OÜ Skeltmer. Randadest võetud veeproove analüüsib osaühing Keskkonnauuringute Keskuse Pärnu labor.
Järgmised veeproovid võetakse randadest 6. juunil.
Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid