Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavolikogu pressiteade
19.05.2022


Pärnu linnavolikogu otsustas tõsta Pärnu linnabussides kehtivate Pärnumaa elanike sooduspiletite hindu ja langetada väljaspool Pärnumaad elavate inimeste tunnipileti hinda, uued hinnad kehtivad alates 1. juulist.

Väljaspool Pärnumaad elavate inimeste tunnipileti hinnaks on praegu kaks eurot. Linnavalitsus tegi ettepaneku langetada see 1,5 eurole, et kohalike ja linna külaliste hinnad ei erineks. Tunnipiletit bussijuhilt ostes peavad nii kohalikud kui turistid endiselt maksma kolm eurot.

Linna külaliste päevapileti hinnaks on seni viis eurot. Volikogu otsustas päevapileti hinna tõsta kuuele eurole, mis on võrdne nelja tunnipiletiga. Kui turist tahab sõita kauem kui neli tundi, pole tal eraldi päevapiletit osta vaja – tunnipiletid muutuvad päevapiletiks pärast neljatunnist sõitu.

Pärnumaa elanikud saavad linnabussides sõita teistest soodsamalt. Praegu maksab Pärnumaa elanike tunnipilet üks, päevapilet kolm, viie päeva pilet viis ja 30 päeva pilet kümme eurot. 1. juulist hakkab tunnipilet maksma 1,5, päevapilet 4,5, viie päeva pilet 7,5 ja 30 päeva pilet 15 eurot.

Volikogu otsustas laiendada tasuta sõidu õiguse saajate ringi. Alates juulikuust saavad Pärnu linnabussides tasuta sõita ka need välismaalase passi omanikud, kes on represseeritud ja Eestist sunniviisiliselt tuumakatastroofi piirkonda katastroofi tagajärgi likvideerima saadetud.

Ühistranspordiseaduse kohaselt on tasuta sõitmise õigus lastel, kes ei ole käimasoleva õppeaasta 1. oktoobriks saanud seitsmeaastaseks; lastel, kelle koolikohustuse täitmise alustamine on edasi lükatud; puudega kuni 16aastastel isikutel, sügava puudega 16aastastel ja vanematel isikutel, raske nägemispuudega isikutel ning sügava või raske nägemispuudega isiku saatjal.

Volikogu on tasuta sõiduõiguse Pärnu linnabussides andnud Pärnumaal elavatele nelja- ja enamalapselise pere liikmetele; Pärnumaal elavatele õpilastele, üliõpilastele, 65aastastele ja vanematele isikutele, pensionäridele, töövõimetuspensionäridele ning keskmise või raske puudega isikutele ja puuduva töövõimega isikutele; kaitseväe ajateenijatele; puudega kuni 18aastasele isikutele ja nende saatjatele; sügava puudega isikute saatjatele; represseeritutele ja Eestist sunniviisiliselt tuumakatastroofi piirkonda katastroofi tagajärgi likvideerima saadetud isikutele.

Sooduspiletite hindu sundisid tõstma viimasel ajal järsult kallinenud diislikütuse ja osades linnabussides kasutatava metaangaasi hinnad. Pärnumaa Ühistranspordikeskuse hinnangul ei olnud mõistlik niivõrd suurt kulude kasvu katta üksnes avaliku liiniveo toetuse arvelt.

Senised piletihinnad kehtestati 2018. aastal. Pärnu abilinnapea Meelis Kuke sõnul on aastatel 2018-2022 liiniveo kulud kasvanud 770 385 euro võrra ja järgmise aasta lõpuks lisandub sellele prognooside kohaselt veel 1,2 miljonit. Piletitulude võimalik kasv küünib 300 000 euroni ehk kuuendikuni puudujäävast osast. „See kõik tuleb ühel või teisel moel maksumaksja taskust,“ rõhutas Kukk ja lisas, et piletitulu moodustab ühistranspordi kuludest vaid 11 protsenti.
Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid