Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
24.05.2022

Pärnu linnavalitsus valis Aasta õpilasteks 2022 Karl-Erik Volbergi Sütevaka humanitaargümnaasiumist ja Kulla Saatmäe Koidula gümnaasiumist, õpilaspreemiad antakse üle kolmapäeval kell 15 Ammende villas algaval tunnustusüritusel.

Volberg on teotahteline ja laia silmaringiga üheksanda klassi õpilane, kes on silmapaistvalt heade akadeemiliste võimetega. Sel õppeaastal on ta olnud kuue üleriigilise olümpiaadi esikümnes, tulles geograafiaolümpiaadi lõppvoorus esimeseks ning loodusteaduste ja matemaatika olümpiaadi lõppvoorus teiseks. Läinud aasta juunis osales Volberg üleeuroopalisel geograafiaolümpiaadil, saavutas nooremas vanuserühmas IV koha ja sai kuldmedali. Üritustel on ta aktiivne kõike kaasa tegema ja ka ise üritusi korraldama.

Saatmäe õpib Koidula gümnaasiumis G2BK klassis bioloogia-keemia õppesuunal. Ta on ühiskondlikult aktiivne, mitmekülgne ja rõõmsameelne neiu, kes lisaks väga headele õpitulemustele ja huvile loodusteaduste vastu on Koidula gümnaasiumi õpilasesinduse liige, löönud kaasa nii Lastekaitse Liidu kui Lääneranna valla noortevolikogu tegemistes ja on olnud Lastekaitse Liidu noortekogu asejuht.

Aasta huvitegevuse parimateks valiti Liise Väliste Kuninga Tänava Põhikoolist ja Aet Marliise Eriste Pärnu Muusikakoolist.

Väliste on sõbralik, hooliv, avatud, töökas ja hea huumorimeelega. Tema lemmikspordialaks on purjetamine, millega ta alustas juba kuueaastasena. Suure treeningukoormuse kõrval jõuab Väliste ka hästi õppida, tema unistuseks on osaleda olümpiamängudel. Tema parimad tulemused on Eesti Karikavõistluste 2. etapi RS Feva klassi esikoht, Eesti Meistrivõistluste RS Feva klassi esikoht, 2021. ja 2022. aasta DN juunioride Maailma Meistrivõistluste tüdrukute kolmas koht jääpurjetamises.

Eriste lõpetas Pärnu-Jaagupi muusikakoolis viiuli ja vioola eriala ning Pärnu Muusikakooli rütmimuusika osakonna laulu eriala. Kogu lauluõpingute aja on ta osalenud Erko Niidu juhendatavas rütmimuusika osakonna ansamblis, millest kujunes bänd nimega Müntel. Müntel on valitud 2020. ja 2022. aasta üleriigilisel Koolijazzi konkursil parimaks ansambliks ja esitab Eriste loomingut. Omaloomingu esitamine ja teistest solistidest eristumine pälvis tähelepanu ja Eristet tunnustati mitmete eripreemiatega: Marek Sadama eritunnustus, Vaiko Epliku eripreemia omaloomingu eest ja žürii eritunnustus parima kitarrisaatel esituse eest.

Aasta aktiivseteks noorteks nimetati Andria Lubja Jõõpre koolist ja Triine Kose Sütevaka humanitaargümnaasiumist.

Lubja on laia silmaringiga aktiivne õpilane. Tema lemmiktegevuseks on osalemine noorteorganisatsioonis Kodutütred, viimased kaks aastat on ta Pärnu linna noortekogu liige. Lubja on alati olnud Gulliveri teatrimängu võistkonna võtmeliige ja neil on alati väga edukalt läinud - sel hooajal võideti esikoht. Suurest armastusest teatri vastu koostas ta loovtöö raames lauamängu “Endla”, mis sai Ettevõtliku Kooli võrgustiku konkursil Pärnumaa tööde seas esikoha.

Kose on Pärnu linna noortekogu esimees, kes veab mitmeid projekte nagu näiteks Euroopa Tulevikukonverentsi arutelu “Noorte kujundatud Euroopa” ja Eesti 2035 noorte arvamusrännaku arutelu. Ta on juhtinud noorte tugisõprade programmi, mis tõi kokku Pärnu noored Ukrainast saabunud sõjapõgenikest noortega. Kose oli õpilasfirma Nortsi Productions tegevjuht ja sai Pärnumaa õpilasfirmade võistlusel parima teenuse auhinna.

Aasta edenejateks valiti Carl Nilov Ülejõe põhikoolist ja Reigo Raal ühisgümnaasiumist.

Nilov on kiire taibuga, uudishimulik, hea loogilise mõtlemisega ja töökas. Ta on osalenud füüsikaviktoriinis Kajakas ja piirkondlikul keemiaolümpiaadil ning läbinud Tartu ülikooli teaduskooli juures IT-õpikoja “Noored Koodi” programmi. Nilovi eestvedamisel korraldati ülekooliline koolikotivaba päev ja temalt on tulnud mitmeid häid ideid. Koolipere iseloomustab teda sõnaga „sädeinimene“.

Raal on eelneval ja sel õppeaastal süvendanud ja arendanud edasi teadmisi, oskusi ja võimeid kunsti ja arhitektuuriteemade alal. Tema ruumilise eneseväljenduse julgus avaldus ilmekalt juba 2020. aastal Pärnu linna üldhariduskoolide kunstikonkursil, mil Raali joonistust huvitava tulevikuvisooniga Pärnu kunstimaja teemal hinnati 11. klasside arvestuses esikoha vääriliseks. Sel õppeaastal esitas Raal uurimistöö „Pärnu keskväljaku ja Vaasa pargi jalakäijasõbralik lahendus“ riiklikule õpilaste teadustööde konkursile ning tema uurimistöö pälvis konkursil Eesti Kunstiakadeemia eriauhinna ja Rakenduskõrgkoolide Rektorite nõukogu eriauhinna.

Eduka osalemise eest rahvusvahelistel aineolümpiaadidel ning uurimis- ja teadustööde konkurssidel saavad preemia Rando Jaansalu ja Lydia Adelheid Mölder Pärnu Kunstide Koolist, Rondo Mikko Mai koolist, Karl-Erik Volberg Sütevaka humanitaargümnaasiumist ja Henriete Toomlaid Koidula gümnaasiumist.

Linnavalitsus määras preemia ka kõigile õpilaspreemia nominentidele. Nendeks on Birgit Rehe, Artur Vainult ja Florence Loore Ritso Jõõpre koolist, Sandra Männiksaar, Emmaliisa Mäesalu ja Ragnar Itter Lindi Lasteaed-Algkoolist, Aaron Unt, Sebastian Orav ja Loore Lee Allmaa Kuninga Tänava Põhikoolist, Martina Juhansoo ja Marta Pauliine Mihkelson Mai koolist, Olavi Lumberg ja Jaan Aiaots Raeküla koolist, Kaisa Talts ja Wanda-Helene Ollep Sütevaka humanitaargümnaasiumist, Paula Kütt vabakoolist, Joonas Asumets, Adele Sillat ja Kennert Viirmaa ühisgümnaasiumist, Roland Pedriks Ülejõe põhikoolist, Risto Rand, Nikolai Kiradi, Merili Adler ja Anny Kerem Tõstamaa keskkoolist, Carola Kaaver ja Martin Järvekülg Raeküla koolist, Alexandra Lisete Kiir ja Keitlin Pilter Vanalinna põhikoolist ning Annabel Maripuu Janne Ristimetsa tantsustuudiost.Teet Roosaar
Pärnu linnavalitsuse meedianõunik
444 8272, 510 3444
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Veebilehel kasutatakse küpsiseid