Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
26.05.2022Sel nädalal jõudsid Vana-Pärnu rannakarjamaale Simmentali ja Aberdeeni-Anguse tõugu veised koos vasikatega. Kokku asub Vana-Pärnu mereäärsetes koplites tänavu suvel tööle 80 rannaveist.

Vana-Pärnu rannaniidul loomi karjatava mittetulundusühingu Pärnu Rannaniit esindaja Siim Suitsmart ütles, et hiline kevad lükkas rannaveiste suvekorterisse tulekut edasi.
„Eelmistel aastatel oleme veised rannakarjamaale toonud mai keskpaigaks või isegi mai esimeses dekaadis. Aga läinud aastal, mil kevad oli samuti jahedapoolsem, said meie veised Vana-Pärnusse üsna samal ajal kui tänavu ehk 21. mail,“ rääkis Suitsmart.

Värsket ninaesist haljendava pilliroo näol jagub loomadel kenasti ja tööülesanded suveks on neil selged - nosida pilliroost puhtaks ca 60 hektarit rannaniitu. Mägiveiste põhitoidus tulebki mereäärselt rannakarjamaalt. Lisatoitmist aiasaaduste või muu taolisega, loomad ei vaja.

„Sügiseti on vahel harva kohalikud elanikud koplisse õunu toonud, aga seda pole kindlasti vaja, sest siis kogunevad loomad ühte punti kokku ja hakkavad iga randa tulijat toiduga seostama,“ toonitas Suitsmart.

Pärnu keskuslinna 375-hektarilisel looduskaitsealal on üle 200 hektari hooldust vajavaid poollooduslikke kooslusi, enamasti rannaniite, mida hooldatakse loomade abiga. Nii säilib haruldaste Pärnu rannaniitude liigirikkus, unikaalsus ja silmailu, mereäärsed alad püsivad pilliroost puhtad ja vaated merele avatud.

Pärnu linn andnud rannaniidud loomaomanikele rendile. Vana-Pärnu rannaniidul karjatava MTÜ Pärnu Rannaniiduga on leping sõlmitud määramata ajaks, ent Mai ja Raeküla rannaniidule otsib linn järgmiseks viieks aastaks (2022-2026) uut lepingupartnerit.

Mai ja Raeküla rannaniidu maa-alad annab linn välja tasuta. Lisaks on need tasuta kasutusse antavad alad suuremas osas hõlmatud PRIA poolloodusliku koosluse hooldamise toetusega. Alade hooldaja karjatab rannaniidul kevadest sügiseni loomi, karjatatavad maa-alad peavad olema piiratud elektrikarjusega ja vajadusel ka taraga.

Pakkumiste esitamise tähtaeg on 6. juuni.

Vaata lisaks: rannaniidu maa-alade pakkumine


Veised Vana-Pärnu rannakarjamaal.

Foto: Pärnu linnavalitsus


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

Pärnu linnavalitsus

Suur-Sepa 16
80098 Pärnu linn, Pärnu linn
Avatud: E–N 8–17 ; R: 8–16

• 444 8200
• linnavalitsus[at]parnu.ee
• Kõik kontaktid

• Nädala eelinfo
• Linnavalitsuse istungid

Audru osavallakeskus

Pärna allee 7
88301 Audru alevik, Pärnu linn
444 8171
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad 
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Paikuse osavallakeskus

Pärnade pst 11
86602 Paikuse alev, Pärnu linn
444 8151
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Tõstamaa osavallakeskus
Sadama tee 2
88101 Tõstamaa alevik, Pärnu linn
444 8161
linnavalitsus[at]parnu.ee

Kontaktid ja vastuvõtuajad
Avatud: E–N 8–17, R 8–16

Veebilehel kasutatakse küpsiseid