Jäta menüü vahele
Pärnu linn. parnu.ee avalehele

Pressiteated, uudised

Pärnu linnavalitsuse pressiteade
26.05.2022


Lastekaitsepäeval, 1. juunil koguneb Supeluse tänavale üle poole tuhande lasteaialapse, et täita 350-meetrine tänavalõik kriidijoonistustega.

Lastekaitsepäev pole aga ainus põhjus, miks mudilased jaanikuu esimesel päeval suvise Pärnu ühele olulisemale tänavale tulevad – 1. juuni on ka Supeluse suvepromenaadi sünnipäev ehk see on päev, mil Pärnu südalinna ja randa ühendav Supeluse puiestee muutub taas autovabaks ning on pea järgmised kolm kuud kergliiklejate päralt.

Tähistamaks lastekaitsepäeva ja suvepromenaadi avamist koguneb 1. juuni hommikul kella 10 paiku Pärnu Rannaparki elevandipere juurde üle 500 4-7-aastase Pärnu lasteaiamudilase koos õpetajatega. Et järgnevale kunstitegemisele hoogu anda, tantsivad-laulavad mudilased end pargis esmalt soojaks, väikeseid tänavakunstnikke tervitavad Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja abilinnapea Irina Talviste.

Kella 10.30 paiku liiguvad lapsed lustakas rongkäigus Supeluse tänavale, saatjaks õpetajad ja Lotte tegelased - koeratüdruk Lotte, doktor Ave, kassipoiss Bruno, lehm Benita, jäneseisa Adalbert ja muidugi suvepealinna sümbolloom - kuurordielevant.

Seejärel läheb 350-meetrisel asfaldilõuendil lahti suur maalritöö, mille tegemiseks kulub lastel 65 karpi ehk 1300 kriiti. Tublisid joonistajaid rõõmustab Supeluse suvepromenaadi avamisel koorejäätistega AS Balbiino.

Mida vahvat noored taidurid Supeluse sõidutee osale täpselt joonistavad, jäägu igaühe enda avastada. Igal juhul on kõigil põhjust minna 1. juuni õhtul vastavatud suvepromenaadile promeneerima ja imetlema Pärnu laste ühist loometööd.

Peale joonistuste vaatamisele saab osaleda temaatilisel giidituuril „Supeluse majad ja inimesed“. Kell 18 mudaravila eest alguse saavad tasuta giidituurid toimuvad nii 31. mail kui 1. juunil. Ekskursioonil tutvustatakse Supeluse tänava kujunemist ja inimesi, kes on sel tänaval elanud. Tuuri viivad läbi Ann Eichhorst ja Indrek Aija.

Lisaks kutsub liikumine „Pärnu rattarikkaks“ peresid lastekaitsepäeva puhul Pärnu lastekruiisile. Suured ja väikesed ratastel kruiisitajad kogunevad 1. juunil Supeluse-Esplanaadi ristmikul 15-20 minutit enne kella 18, sõit stardib kell 18. Korraldajad paluvad järgida ohutu rattasõidu reegleid: ratastel peavad olema nõuetekohased tuled ja viled ning pedaalijatel kindlasti kiivrid peas. Rohkem infot „Pärnu rattarikkaks“ Facebooki lehelt.

NB!
Supeluse tänava sulgemisega autoliiklusele ehk liiklusmärkide paigaldamisega tehakse algust 31. mai hommikul. Tänav jääb autoliiklusele suletuks kuni 28. augustini (kaasa arvatud).
NB! Palume 1. juunil orienteeruvalt kella 9.30-11.45 ajal Supeluse tänaval ning Supeluse-Tammsaare ristmikul liikujatel arvestada, et kõnealuses piirkonnas viibib sel ajal palju lapsi.
NB! Tugeva vihmasaju korral jääb joonistamisüritus ära.


Loe ka: Randa ja kesklinna ühendav Supeluse suvepromenaad üllatab uuendustega


Anu Villmann
Pärnu linnavalitsuse kommunikatsioonispetsialist
444 8225, 5322 9069
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


 

biojäätmete konteinerite soodusmüük

Biojäätmete konteinerite ja kiirkompostrite soodusmüük 
Kompostri müük eraisikule • Kompostri tutvustus (mõõt 115x58x58)
Konteineri müük korteriühistule 
• Kogused on piiratud, ostusoove võetakse vastu kuni kõik on müüdud
• Täpsem info

• Ostetud kompostri saab kätte 24. märtsil kl 12–13 Pärnus Raba 30a platsil. Kaasa ID-kaart! Muul ajal järeletulemiseks saab aja kokku leppida e-posti aadressil kadri.koresaar@parnu.ee.

Veebilehel kasutatakse küpsiseid